PRAŽSKÁ PŘETAHOVANÁ SKONČILA LÉPE PRO CHODOV

22. 11. 2020

Opětovné naskočení do Livesport Superligy se podařilo lépe Chodovu, který si proti Black Angels dokázal držet odstup a vedení. Bleci se často drali do zakončení, dokázali vyrovnat, ale poté již nepříznivé skóre zvrátit nedokázali. Florbalisté z Jižního Města tak berou tři body za výhru 8:6 a mají na svém kontě dvanáct bodů.

Oba tábory nastoupily do restartu Livesport Superligy s dvaceti připravenými hráči, kteří bojovali o další body do tabulky nejvyšší soutěže mužů. Vstup do sedmého kola se povedl lépe Chodovu. Ten už v prvních minutách vedl o jednu branku.

Black Angels se tlačili do zakončení, vytvořili si pár slibných šancí, ale na svou první gólovou oslavu si museli počkat. Zápas to byl pohledný, hrálo se na obě strany a kdo sledoval utkání, mohl vidět celkem pětasedmdesát střel.

Bleci se ve druhé třetině dostali k vyrovnávací trefě, když se sprintem přes střed hřiště uvolnil Matěj Boček, jemuž byla směřována přihrávka zleva, a následným bekhendem překonal brankáře Michala Rebra. Radost hráčům v černých dresech nevydržela příliš dlouho, protože po patnácti vteřinách si vzali své vedení zpět soupeři. Přestože měli hosté k dispozici dvě přesilové hry, nepodařilo se jim zužitkovat ani jednu z nich. „Ve chvíli, kdy jsme se zvedli, jsme dostali laciný gól, pak jsme se zase deset minut zvedali, což mě mrzí,“ dodává ze strany Black Angels kouč Petr Pajer.

Ve třetí třetině se přiostřilo a s přibývajícími minutami rostlo také tempo samotné hry. Black Angels stále dotahovali, ale překlopit skóre na svou stranu se jim nepodařilo. V závěrečné dvacetiminutovce musel odstoupit z důvodu zranění Šimon Doubek, zlatý medailista z juniorského mistrovství, poté, co podstoupil s protihráčem souboj v rohu hřiště za bránou Michala Rebra. „Se Šimonem jsem po zápase mluvil, říkal, že příští týden bude výborný, ale měl u toho hořký úsměv. Zítra pojede na magnetickou rezonanci do nemocnice a pak budeme moudřejší. Svědci říkali, že slyšeli křupnutí, tak věřme, že to nebudou vazy,“ říká těsně po duelu trenér David Podhráský.

Utkání nedohrál na druhé straně ani Jakub Boček. „Bojím se, že to bude vážnější. Má levé rameno, ale nevím, jestli je to vykloubené nebo jen naražené. Určitě pojede na vyšetření a uvidíme, jak na tom bude," zní z úst Petra Pajera.

I přes vyrovnanou třetí část tak chybělo hostům k prodloužení vsítit dvě branky, a tak odešli z tohoto duelu poraženi. Chodov si tak k prvnímu listopadovému střetnutí nadělil vítězství 8:6 a poskočil na čtvrté místo tabulky.

Dohrávka 7. kola LIVESPORT SUPERLIGy
Neděle 22. listopadu

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - BLACK ANGELS 8:6 (branky: 2. Petr Majer, 11. Tom Ondrušek, 25. Daniel Maxa, 33. Petr Majer, 37. Jiří Koutný, 51. Marek Vávra, 54. Ondřej Mikeš, 58. Marek Vávra - 10. Jan Pícha, 31. Matěj Boček, 33. Matěj Boček, 47. Tomáš Hanák, 53. Jakub Renčín, 59. Jan Kopecký) VIDEOOHLASY