TATRAN I BOHEMIANS ODVRÁTILI KONEC SEZONY, ŘÁDIL ŠÁRKA

5. 4. 2021

Velikonoční pondělí mohlo hráčům Sparty a Chodova přinést dvojnásobnou nadílku - v sérii oba týmy vedly 3:1 na zápasy a teoreticky se mohly posunout do semifinále. Jejich soupeři, Tatran a Bohemians, jim však nechtěli dát nic zadarmo a svými zodpovědnými výkony odvrátili konec sezony prodloužením série. Hráčům Tatranu se to povedlo po výhře 5:3 nad Spartou a klokani z Bohemians zvítězili po povedené první třetině nad Chodovem 8:6. Obě čtvrtfinálové série tak pokračují a fanoušci si na doplnění semifinálových dvojic budou muset ještě počkat.

Pátý čtvrtfinálový zápas, jenž mohl Chodov posunout do semifinále, nabídl pohled na morální sílu týmu FbŠ Bohemians. Začátek první třetiny patřil výhradně brankáři domácích Radovanu Michajlovičovi, který při chodovském tlaku zlikvidoval tři obrovské šance. Za to se mu jeho spoluhráči odvděčili tím nejlepším způsobem – během 5 minut a 34 vteřin nasázeli svému soupeři čtyři branky a televizní utkání tak měli plně ve své režii.

Řádili především klokani Jakub Šárka, který zkompletoval hattrick na začátku druhé periody, a Ivan Tomčo, jenž byl vyslán na nařízené trestné střílení. V tom se proti němu postavil náhradní chodovský brankář Karel Hodík, Tomčo však chladnokrevně zakončil, čímž zvýšil náskok svého týmu na 4:0 a připsal si svou první branku v play-off Livesport Superligy.

Chodov sice v závěru zápasu zahrozil a snížil nepříznivý výsledek na 6:8 ze svého pohledu, Bohemians si však také díky výkonu svého brankáře došli pro vítězství a prodlužují tak čtvrtfinálovou sérii do šestého zápasu.

„Můj výkon určitě nebyl perfektní, protože jsem sice dal hodně gólů, ale taky jsem byl na hřišti u hodně branek, které padly do naší sítě,“ hodnotí v pozápasovém televizním rozhovoru nejlepší hráč utkání Jakub Šárka. „V dalším zápase se určitě musíme odpíchnout od první třetiny z tohohle duelu, kde jsme dominovali. Je ale potřeba takhle dominovat celých šedesát minut,“ dodává na závěr.

Druhé derby, ve kterém si mohli vstupenku do semifinále vystřelit hráči pražské Sparty, bylo z důvodu technických problemů na střešovické hale zpozděno o více než dvacet minut. To zřejmě nahrálo do karet spíše domácím hráčům, jelikož v průběhu zápasu ani jednou neprohrávali. Zodpovědným výkonem si tedy Střešovičtí došli pro vítězství 5:3, čímž snížili ztrátu ve čtvrtfinále na 2:3 na zápasy a odvrátili tak svůj konec ročníku.

výsledky 5. ČTVRtFINÁLE PLAY-OFF

Pondělí 5. dubna

Tatran Teka Střešovice - ACEMA Sparta Praha 5:3 (branky: 12. Milan Meliš, 20. Filip Langer, 50. Matěj Havlas, 55. Filip Langer, 56. Martin Šindelář - 13. Lukáš Ujhelyi, 48. Radim Křenek, 55. Marek Zouzal) ONLINE | VIDEOOHLASY
FbŠ Bohemians - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 8:6 (branky: 8. Jakub Šárka, 13. Jakub Šárka, 14. Jakub Buršík, 14. Ivan Tomčo, 19. Matěj Pěnička, 23. Jakub Šárka, 35. Matyáš Krebner, 46. Jakub Šárka - 26. Tom Ondrušek, 32. Daniel Eremiáš, 36. Daniel Eremiáš, 36. Ondřej Plíhal, 40. Petr Majer, 50. Ondřej Mikeš) ONLINE | VIDEOOHLASY