OSTRAVA DALA OTROKOVICÍM LEKCI Z PRODUKTIVITY A ZVÍTĚZILA

4. 1. 2021

Druhé vzájemné střetnutí Otrokovic s Ostravou mělo zcela jasný průběh. Svěřenci Tomáše Svačinky naskočili do nového roku připraveni na sto procent a dle toho také vypadala předvedená hra. FBC si vyšláplo na pantery a sestřelilo je hned devíti brankami (9:1). Domácí tak nedokázali navázat na nedělní výhru proti Hattricku Brno, naopak Ostravané mají na svém kontě již pětadvacet bodů.

Aktéři prvního televizního utkání roku 2021 na nic příliš dlouho nečekali a hned se pustili do práce, když ze startu čtvrté minuty poprvé rozvlnil síť za zády domácího brankáře Michal Sládek. Radost ze vstřeleného gólu a úvodní vedení netrvalo příliš dlouho a také Otrokovice našly tu správnou cestu, jak překonat gólmana Jana Bindera. To ale bylo v podání panterů vše, více gólových radostí na své konto nepřidali.

Hlavní slovo si vzali Ostravané, kteří v utkání dominovali a postupně navyšovali svůj náskok. Byli si velmi dobře vědomi, že musí hrát do úplného konce. „V minulém duelu jsme s Otrokovicemi pár minut před koncem vyhrávali o tři góly a nakonec jsme prohráli. Museli jsme hrát až do poslední minuty,“ říká Lukáš Pešat a pochvaluje si spolupráci s Michalem Sládkem. „Hraje se mi s ním hodně dobře, je to skvělý spoluhráč,“ což potvrzuje i sám autor hattricku, který zkompletoval během devětadvaceti minut.

Ostravské mužstvo dokázalo během základní hrací doby zužitkovat dvě ze čtyř přesilových her a na branku soupeře vyslalo přes třicet střel, z nichž hned devět zapadlo za brankovou čáru Kevina Majricha. V dobrém světle se ukázali také další ostravští florbalisté. Gól do svých statistik zapsal například Jan Hurta se Šimonem Soukupem a přesnými ranami nešetřili ani Lukáš Herblich s Markem Lipovým. „Dnes jsme museli hrát na dvě formace, jelikož máme spoustu hráčů zraněných,“ sděluje Lukáš Pešat, autor dvou gólových přihrávek.

17. kolo Livesport Superligy
Pondělí, 4. ledna

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - FBC ČPP OSTRAVA 1:9 (branky5. Martin Szweda - 4. Michal Sládek, 9. Michal Sládek, 12. Dominik Klimscha, 30. Michal Sládek, 30. Pavel Hurta, 34. Lukáš Herblich, 44. Šimon Soukup, 53. Marek Lipový, 58. Lukáš Herblich) VIDEOOHLASY