FBC OSTRAVA ZNOVU VÍTĚZÍ, SPARTA OVLÁDLA DERBY

19. 9. 2020

Třetí kolo Livesport Superligy je minulostí. V neděli se odehrály čtyři zápasy třetího kola. Vyhrocené pražské derby mezi Spartou a Bohemians ovládli florbalisté ACEMA Sparta Praha poměrem 8:5. Kádr FBC Ostrava zatím prochází nejvyšší mužskou soutěží bez porážky, další body si připsal po dnešní výhře po prodloužení nad Hattrickem Brno.

Duel mezi posledním superligovým mistrem z Vítkovic a loňským nováčkem Black Angels nakonec ovládli právě ostravští obhájci titulu. Bleci se v zápase sice dostali dvakrát do vedení, od 24. minuty už ovšem skórovali pouze domácí. Série neuvěřitelných jedenácti gólů v řadě znamená pro Vítkovice vítězství na domácí půdě. Nová posila ostravských rytířů Matyáš Šindler se v zápase skvěle osvědčila, když zvládla posbírat hned 5 bodů (2+3). Důležitým pilířem nedělní výhry ale pro ostravské byl zcela jistě mladý Rostislav Gattnar, jenž asistoval u vyrovnávacího gólu na 2:2 a poté sám vstřelil čtvrtou a pátou branku.

Sparta versus Bohemians, takové zastoupení mělo jedno ze čtvrtfinálových dvojic play-off tří předchozích sezon v řadě. Zápasy těchto dvou soupeřů jsou vždy vyrovnané a ani nyní tomu nebylo jinak. Utkání skončilo třígólovým rozdílem, Sparta po přetahované ovládla derby poměrem 8:5.

Vyrovnaný byl také souboj mezi FBC Ostrava a Hattrickem Brno, který dospěl až do prodloužení. Zde dominoval Lukáš Pešat, nová posila ostravského kádru, který vstřelil hned dvě ze tří branek svého týmu a zápas tak rozhodl. Chodov si svůj zápas proti Liberci pohlídal a došel tak k poklidnému vítězství 5:2.

výsledky 3. kola Livesport Superligy

Neděle 20. 9.

FBC ČPP Ostrava vs. FbŠ Hummel Hattrick Brno 3:2 pp (11. Lukáš Pešat, 55. Dominik Klimscha, 64. Lukáš Pešat - 6. Jakub Procházka, 38. Šimon Hronek) ONLINE | VIDEOOHLASY
ACEMA Sparta Praha vs. FbŠ Bohemians 8:5 (11. Matěj Čermák, 12. Radim Křenek, 35. Marek Zouzal, 42. Lukáš Ujhelyi, 47. Matěj Čermák, 49. Lukáš Ujhelyi, 50. Jakub Kolstrunk, 59. Josef Juha - 8. Matyáš Krebner, 16. Ivan Tomčo, 19. Matěj Pěnička, 43. Jakub Buršík, 56. Pavel Čihák) ONLINE
FBC Liberec vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:5 (41. Matěj Klucho, 49. Jan Světlík - 22. Marek Vávra, 40. Ondřej Mikeš, 41. Marek Vávra, 42. Ondřej Vošta, 48. Tom Ondrušek) ONLINE | VIDEOOHLASY
1. SC TEMPISH Vítkovice vs. Black Angels 12:2 (11. Matyáš Šindler, 25. Matyáš Šindler, 26. Jan Šebesta, 29. Rostislav Gattnar, 36. Rostislav Gattnar, 43. Marek Švajný, 46. Lukáš Hájek, 49. Adam Delong, 52. Adam Delong, 54. Lukáš Hájek, 55. Marek Matejčík, 58. Adam Delong - 5. Tomáš Hanák, 23. Jakub Renčín) ONLINE | VIDEOOHLASY