BOHEMIANS ROZSTŘÍLELI FBC, ČESKÁ LÍPA VÍTĚZÍ NAD LIBERCEM

20. 2. 2021

Sobotní program Livesport Superligy je již minulostí. V 16 hodin odstartovala dohrávka 15. kola mezi domácímí Vítkovicemi a pražským Chodovem, kterou rytíři po sérii pěti gólů ovládli konečným poměrem 8:6. V rámci 24. kola se pak potkala Boleslav se Spartou, tento duel si Mladoboleslavští pohlídali a zvítězili 9:1. Domácí Bohemians si hravě poradili s Ostravou a berou tři body za výhru 11:4. Sobotní hrací den pak zakončil souboj mezi Českou Lípou a Libercem, který ovládli českolipští florbalisté poměrem 7:5.

Přetahovaná o vedení probíhala v odpoledním zápase na Dubině, kde domácí hostili Chodov. První branka zápasu padla až deset vteřin před koncem první periody, v té druhé však jakoby se s góly roztrhl pytel. Během dvaceti minut jich padlo celkem sedm, hned pět z nich do brány Vítkovic. Chodovští se přesnými zásahy dostali do slibného vedení 5:3, které však ztratili v závěrečné dvacetiminutovce.

Vyrovnání přišlo jedenáct minut před koncem zápasu, poté však domácí stihli přidat ještě tři branky a dostali se do vedení 8:5. To už chodovští florbalisté zvládli zásluhou Toma Ondruška pouze snížit na konečných 6:8 a po dobře rozehraném úvodu tak do Prahy nakonec odjíždějí s prázdnou.

„Měli jsme celkem v pohodě vstup do zápasu, byť byl trochu opatrnější. Potom však z nějakého důvodu přišla hodně špatná druhá třetina. Po dlouhé době jsme měli takhle špatnou třetinu, kterou jsme prohráli 2:5, ale nedokážu teď hned říct proč. Mám dobrý pocit z toho, že když začneme hrát v tempu, tak jsme zatím zvládli zatlačit a přehrát všechny soupeře. Ještě je před námi však hromada práce, protože do takových situací se samozřejmě v play-off nechceme dostávat,“ hodnotí tento duel trenér domácích Pavel Brus.

„Na zápas je mnoho úhlů pohledu. Jedna věc je pro nás nešťastný výsledek vzhledem k tomu, že jsme do třetí třetiny šli s vedením. Na druhou stranu jsme sem však přijeli s nějakými úkoly směrem do play-off a velkou část z nich jsme si splnili, z čehož mám radost. Samozřejmě jsme ale ty body chtěli a měli k nich nakročeno, ale udělali jsme ve třetí třetině chyby, které Vítkovice potrestaly,“ uvádí naopak trenér poraženého Chodova David Podhráský.

Souboj o důležité body do tabulky se odehrál také ve večerním utkání mezi domácí Českou Lípou a Libercem. Hosté do zápasu vstupovali jako zástupci osmé tabulkové příčky, zatímco Českolipští se nacházeli o dvě místa níže. Důležitý souboj směrem k nadcházejícímu play-off však zvládli lépe právě florbalisté České Lípy, když si ve 47. minutě zápasu vytvořili pohodlný náskok 6:3. Z tohoto duelu tak berou tři body a na svého sobotního soupeře z Liberce, který aktuálně drží poslední vstupenku do play-off, nyní ztrácejí šest bodů.

VÝSLEDKY 24. kola Livesport Superligy
Sobota 20. února

FbŠ Bohemians vs. FBC ČPP OSTRAVA 11:4 (branky: 4. Jan Malič, 6. Jan Dobisík, 10. Filip Forman, 16. Jakub Šárka, 17. Lukáš Punčochář, 25. Matěj Pěnička, 26. Jakub Šárka, 49. Matyáš Krebner, 57. Mikuláš Forman, 59. Matěj Pěnička, 59. Filip Forman - 11. Wojciech Malajka, 15. Pavel Hurta, 20. Petr Burýšek, 53. Michal Sládek) ONLINE | VIDEOOHLASY
FBC 4CLEAN Česká Lípa vs. FBC Liberec 7:5 (branky: 12. Jakub Pařízek, 26. Tomáš Kadlec, 31. Václav Vavruška, 35. Václav Vavruška, 47. Milan Tichý, 48. Jaromír Ekl, 53. Milan Tichý - 16. Tomáš Dlesk, 17. Martin Čermák, 32. Radek Valeš, 49. Vojtěch Wiener, 60. Martin Čermák) ONLINE | VIDEOOHLASY

výsledek Dohrávky 11. kola Livesport Superligy

Předvýběr.CZ Florbal MB vs. ACEMA Sparta Praha 9:1 (branky: 17. Patrik Suchánek, 17. Mikuláš Komárek, 28. Jakub Bína, 31. Patrik Suchánek, 34. Daniel Šebek, 35. Jan Natov, 48. Jakub Bína, 52. Daniel Šebek, 53. Jakub Bína - 7. Michal Zeman) ONLINE | VIDEOOHLASY DOMÁCÍ | VIDEOOHLASY HOSTÉ

výsledek Dohrávky 15. kola Livesport Superligy

1. SC TEMPISH Vítkovice vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV 8:6 (branky: 20. Lukáš Hájek, 22. Matyáš Šindler, 30. Adam Delong, 44. Lukáš Hájek, 50. Jiří Besta, 50. Jakub Hubálek, 54. Lukáš Hájek, 55. Ondřej Sidunov - 27. Tomáš Sýkora, 31. Petr Majer, 31. Michal Strnad, 33. Jiří Bauer, 40. Martin Řezáč, 59. Tom Ondrušek) ONLINE | VIDEOOHLASY