​​

ZNOJMO SI DOMA VYNUTILO SEDMÝ ZÁPAS PROTI VINOHRADŮM

21. 3. 2019

Série play-down mezi Znojmem a Královskými Vinohrady mohla dostat rozuzlení. Pražané mířili na jih Moravy s mečbolem 3–2 na zápasy, ale šestý duel série zvládli lépe domácí hráči. A to zejména díky vynikajícímu závěru druhé třetiny.

Po dvaceti minutách měli těsný náskok florbalisté Znojma, nicméně SKV poté dalo dva góly a obrátilo skóre. K tomu jim stačilo pouhých osm sekund, kdy se střelecky prosadili Johannes Harnesk a Jakub Záň. Ke konci druhého dějství se ale výsledek opět dramaticky měnil. Během posledních jedenácti vteřin této třetiny dalo Znojmo hned tři branky, přičemž jedna z nich padla z trestného střílení.

Právě góly v rychlém sledu znamenaly vedení Znojma, o které Jihomoravané už nepřišli. Martin Šindelář si celkově připsal bilanci 4+0 a pomohl svému týmu k úspěchu 6:4. Tím Vinohrady ztratily možnost mečbolu a jejich protivník vyrovnal sérii na 3–3. O tom, kdo se zachrání v prvním kole play-down, tak rozhodne ultimátní sedmý duel. Klíčový zápas bude na programu v sobotu 23. března na Vinohradech.

„V první třetině jsme hráli nejlepší florbal série, ale bohužel jsme nedali potřebné góly. Ve druhé části jsme vypadli z role, ale zachránil nás kouzelných 15 vteřin do šatny. Třetí dějství už bylo na morál. Výborný Heri (brankář Jan Chrást, pozn. aut.), výborní diváci. Rozhodne se v sobotu,“ komentoval znojemský trenér Jan Šťastník.