{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

FLORBAL PRO UKRAJINU

S ohledem na aktuální vývoj politické situace ve světě se Český florbal rozhodl pro zjednodušení situace rodinám s dětmi prchajícími před válečným konfliktem zřídit přehledovou stránku, která má sloužit jako rozcestník pro rodiny, jež hledají pro své děti vhodný způsob trávení volného času.

Níže naleznete podrobné informace o tom, co je florbal a proč je pro vaši ratolest ideálním sportem a také přehledný seznam a mapku klubů, které dětem z rodin prchajících před válečným konfliktem nabízí možnost tréninků či kroužků.

SOKOL PARDUBICE

Sokol Pardubice společně s TJ Sokol Pardubice otevřely možnost sportování ve sportovních oddílech Sokola (včetně florbalu) všem ukrajinským uprchlíkům (bez rozdílu věku) zdarma.

FBC DOŠWICH MILEVSKO

Každou středu od 18:00 trénink pro ukrajinské děti zdarma.

FbK HOŘICE

Každé úterý zdarma trénink pro ukrajinské děti.

Panthers Praha

Florbalové tréninky pro ukrajinské děti zdarma.

Více informací »

TATRAN STŘEŠOVICE

Tatran otevírá pro všechny děti ukrajinských uprchlíků své tréninky a nabízí alespoň částečnou možnost odreagování se. Děti mohou na trénink dorazit bez předchozího ohlášení, všechny budou přijaty.

SK BIVOJ LITVÍNOV

Kluby sdružené v SSK Litvínov, z.s. nabízí běžencům z Ukrajiny pomoc se sportovními aktivitami dětí.

FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO

Možnost pro všechny děti z Ukrajiny ve věku 5 až 18 let, aby se přidaly k tréninkům klubu. Klub nabízí možnost zapůjčení vybavení.

FBC LIBEREC

FBC Liberec nabízí florbalové tréninky zdarma pro děti uprchlíků z Ukrajiny. Florbalové vybavení na trénink rádi zapůjčí.

Více informací »

FBK TJ Svitavy

Oddíly florbalu, fotbalu a atletiky TJ Svitavy nabízejí tréninky pro ukrajinské děti zdarma.

PRAGUE TIGERS

Prague Tigers nabídnou dětem prchajícím před válkou na Ukrajině začlenění do tréninkových jednotek mládeže a potřebné vybavení zcela zdarma.

FLORBAL SOKOLOV

Klub Florbal Sokolov z.s. je schopen nabídnout dětem z Ukrajiny sportovní vyžití zdarma.

FBC KUTNÁ HORA

Oddíl FBC Kutná Hora rozhodl umožnit dětem, které byly donuceny opustit svoji zemi, bezplatně zpřístupnit tréninky, včetně zapůjčení potřebného vybavení.POMÁHÁTE TAKÉ?

V případě, že se váš oddíl také aktivně zapojuje do pomoci ukrajinským dětem, nabízí tréninky zdarma a chcete tuto možnost sdílet na této stránce, napište nám na e-mail níže.

AC SPARTA PRAHA

Sparta nabízí pro ukrajinské děti možnost tréninků zdarma.

Co je florbal?

Florbal je vzrušující týmový sport založený na rychlosti, technické zdatnosti, disciplíně a bystré mysli. Jeho zábavnost od prvních krůčků a fakt, že začít s florbalem nestojí mnoho peněz, z něj udělala fenomén napříč všemi v Česku rozšířenými sporty. Po celém světě navíc florbal rekreačně hraje několik milionů lidí, mužů i žen.

Mezi četné přínosy patří zlepšování koordinace, obratnosti a síly, ale také rozvoj týmové spolupráce, sebevědomí a života v kolektivu. Všechny tyto dovednosti jsou velmi důležité i v jiných oblastech lidského působení.

KDE MOHU HRÁT FLORBAL?

Nejlepší cestou, jak začít s florbalem, je vyhledat nejbližší florbalový oddíl a začít trénovat pod dohledem speciálně vyškolených trenérů, kteří se specializují na florbal, a proto porozumí veškerým potřebám florbalistů v každém věku. Níže naleznete seznam oddílů, které pořádají pro děti prchající před válečným konfliktem speciální kroužky a tréninky.

CO POTŘEBUJI K HRANÍ FLORBALU?

Pro florbal je typická nenáročnost na vybavení hráčů v poli, kteří vedle klasického sportovního oblečení potřebují ke hře pouze florbalku. U dětí doporučujeme také nošení ochranných brýlí. U brankářů je vybavení mnohem sofistikovanější a patří mezi ně maska, sada nezbytných chráničů a speciální kalhoty. Řada oddílů/všechny oddíly nabízejí dětem z rodin, které do Česka utekly před válkou, zapůjčení náčiní zdarma.

PROČ ZAČÍT HRÁT FLORBAL?

FLORBAL JE
COOL

Děti si užívají příležitost hrát zábavný a vzrušující sport s celou řadou nových a různorodých dovedností, které se při něm naučí.

FLORBAL JE
TÝMOVÝ SPORT

Není nic lepšího, než se stát součástí týmu. Děti se spolu učí zodpovědnosti, důvěře a spolupráci - zkušenostem, které jim vydrží po celý život.

FLORBAL JE
BEZPEČNÝ SPORT

Kontakt je ve florbale povolen jen v minimální míře. Při správném provozování je extrémně bezpečným sportem pro všechny.

FLORBAL JE
ZPŮSOB ŽIVOTA

Florbal spojuje mnoho lidí. Ve městech vznikají velké florbalové rodiny, které společně sdílí všechny skvělé zážitky a vzájemně se podporují.


V případě, že jste nenašli mezi výše uvedenými oddíly žádný, který se nachází ve vašem okolí, podívejte se na mapu níže a zkuste oslovit jeden z téměř 400 florbalových klubů v České republice. Červeně označené oddíly mají také mládežnická družstva, modré se věnují dospělým kategoriím.

​​

Obrázek