{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BENEŠ S NĚMEČKEM ZAUJALI V PIXBU, V LÉTĚ SE ROZHODNE O DALŠÍM PŮSOBENÍ

Obrázek ke článku
29. 12. 2017

​V polovině listopadu oznámil Tatran Teka Střešovice zahájení spolupráce se švédským Pixbem hrajícím v tamní Superlize. Prvními plody vzniklé spolupráce se stal přestup Marka Beneše a Ondřeje Němečka na třítýdenní zkoušku do Švédska. ​„Vnímáme, že Beny a Ondra potřebují v jejich kariéře další impulz a pokud se jim zadaří, budou moci po sezóně odejít do Pixba na delší dobu," řekl k přestupu pro klubové stránky sportovní ředitel Jiří Jakoubek. 

V Göteborgu, kde Pixbo sídlí, bylo o oba střešovické hráče postaráno vskutku znamenitě. Benešovi s Němečkem zapůjčil svůj byt majitel Pixba, čeští reprezentanti navíc kromě florbalu měli jen samostudium a hromadu volného času. „Problémy mi dělalo vaření," směje se Beneš a dodává: „Ale většinou jsem nad Ondrou vyhrál zápas ve fotbale o to, kdo bude vařit, tak to bylo v pohodě."  

Kromě legrácek musely nové akvizice Pixba Wallenstam tvrdě makat na trénincích a hlavně v samotných zápasech. „Trénink a zápas je tam úplně něco jiného - rozdíl je markantnější než tady. Více si ten zápas užijete. Stále ale ten měsíc ve Švédsku cítím," přiznává útočník Beneš. Jonas Eliasson, trenér lišek, mohl být více než spokojený s výsledky Čechů, kteří v rámci spoloupráce Tatranu a Pixba na sever zamířili. Dvacetiletý útočník si v šesti startech připsal tři góly a jednu asistenci, o rok mladší obránce v pěti mačích přispěl gólem. 

„Tři týdny na severu bych hodnotil kladně. Některé zápasy se povedly více, některé méně a myslím, že jsme se ukázali. Hlavně tedy Beny, ale i já, i když jsem nedostal tolik šancí. Popravdě jsem ale očekával, že Svenska Superligan bude o více levelů jinde," přiznává Němeček a Beneš přikyvuje. „Nebylo pro mě těžké se přizpůsobit. Hrají 2-2-1, což jsem samozřejmě zažil, hrál jsem tento systém a není to ani nijak složité. Samotné tempo mi spíše vyhovuje, hraje se více nahoru dolů, je to více útočný florbal, ne jako u nás."

Výstupní pohovor a hodnocení výkonů s vedením Pixba bylo pozitivní. Nyní je však pro navrátilce do dresu Tatranu důležité vyřešit školu, ani jedna strana se totiž nebrání rozšíření spolupráce, o které již dříve mluvil Jiří Jakoubek. „Tento rok si musíme vyřešit školu a pak se uvidí. Rozhodneme se po sezóně," vysvětluje Beneš. 

Než ale dojde k rozhodování co dál, je potřeba dohrát aktuální ročník superligy. Bronzoví medailisté z minulé sezóny se letos trápí a jsou na osmé pozici, nad devátým Libercem mají náskok osmi bodů, na sedmé Bohemians ztrácí další tři. Nyní panuje v Tipsport Superlize pauzu, ta ale již brzy skončí: již šestého ledna se opět roztočí zápasový kolotoč, do konce základní části totiž zbývá dohrát osm duelů. 

Obrázek