{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

BINDER PO PŘESTUPU DO KALMARU: CHCI CHYTAT, NE SEDĚT NA STŘÍDAČCE

Obrázek ke článku
17. 5. 2017

Brankář širšího reprezentačního kádru Jan Binder v pondělí rázně vyřešil svou situaci v Linköpingu, kde nedostával prostor v prvním týmu. Podepsal dvouletou smlouvu s týmem FBC Kalmarsund, který se netají ambicemi na postup do nejvyšší švédské soutěže SSL. Stal se tak spoluhráčem jednoho z nejlepších hráčů světa posledních let Kima Nilssona a společně potáhnou tým z Kalmaru za vytouženým postupem.

Popište, jak se rodil váš přestup do týmu FBC Kalmarsund.
Nejprve jsem měl pohovor s trenérem Linköpingu Astbrantem. Nastínil mi, jaká by byla má situace, kdybych zůstal. Posunul bych se sice do prvního týmu, ale byl bych dvojka a odchytal 5-10 zápasů. Do toho se ozval Kalmar, že mají velký zájem o mé služby. Byl jsem se tam podívat na jednom tréninku. Po dvou týdnech rozmýšlení jsem tu nabídku přijal.

Měl jste na stole i jiné nabídky?
Měl jsem i nabídky z Česka, nad kterými jsem uvažoval, ale rozhodl jsem se pro setrvání ve Švédsku.

Proč?
Ve Švédsku zůstávám hlavně z výkonnostního hlediska. Věřím, že se tam dokážu lépe připravit na tu mezinárodní úroveň.

Nelákalo vás ještě zabojovat o místo v brance superligového Linköpingu?
To rozhodování nebylo úplně lehké, ale jsem ve věku, kdy bych měl chytat co nejvíce kvalitních zápasu a ne sedět na střídačce.

Kalmarsundu jen těsně unikl postup do švédské nejvyšší soutěže SSL. Cíl pro nadcházející sezónu je tedy asi jasný.
První cíl bude kvalifikovat se do play-off a následně do SSL. V Allsvenskan (druhá nejvyšší švédská soutěž, pozn. red.) budou hrát i Warberg a Karlstadt, takže to nebude jednoduché, ale těším se na vypjaté zápasy a doufám, že k tomuto cíli dojdeme.

V Kalmaru působí jedna z nejzářivějších hvězd světového florbalu Kim Nilsson. Byla pro vás jeho přítomnost v týmu lákadlem?
Tak asi nejen jeho. Ten tým je celkově silný. I vzhledem k blížícímu se mistrovství světa jsem chtěl mít kvalitní zápasy i tréninky. V Kalmarsundu se mi dostane obojího. To byl ten rozhodující faktor.

Zmiňujete světový šampionát. Nyní jste byl nominován na první přípravný kemp před Světovými hrami. Věříte, že byste se na tyto dvě akce mohl podívat?
Pokud bude Lukáš Souček zdravý, tak si myslím, že se na Světové hry podívat nemůžu. Širší nominace je už zveřejněna. Kdybych měl šanci, tak bych za ni byl určitě rád, ale ať je radši Součis (Lukáš Souček, pozn. red.) zdravý, protože za výkony na posledním mistrovství světa by si zasloužil tam být. Ale nic o tom nevím a nikdo sem mnou na toto téma nemluvil. O domácí světový šampionát budu bojovat. Kdybych nevěřil, tak už bych se vrátil zpátky do Česka.

foto: FBC Kalmarsund

​​​​​

Obrázek