{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

BOLESLAV NA POHÁRU MISTRŮ SKONČILA ČTVRTÁ

Obrázek ke článku
4. 1. 2019

V utkání poražených semifinalistů narazil mladoboleslavský tým na Floorball Köniz, který předchozí den výrazně prohrál s finským SC Classic. Švýcarský tým ale tentokrát v utkání dominoval a s Mladou Boleslaví se vypořádal sedmibrankovým rozdílem. „Vůbec jsme nezachytili začátek utkání, Švýcaři na nás nastoupili velmi dobře,“ hodnotil jeden z klíčových momentů trenér Jan Pazdera.

2 : 9
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:41:30:2 -:-
Branky: 7. Milan Tomašík, 23. Tomáš Chroust - 1. Julian Alder, 9. Jan Zaugg, 11. Jan Zaugg, 20. Olivier Hirschi, 27. Jonne Junkkarinen, 33. Fabian Michel, 40. Julian Alder, 53. Julian Alder, 58. Jan Zaugg

„Köniz na nás v první třetině nastoupil. Bylo vidět, že měli lepší pohyb, lepší aktivitu, byli hodně silní na balonu. Bylo to samozřejmě dané tím, že jsme ten zápas vůbec nezachytili. Náš přístup, nasazení, bojovnost, ochota chtít dělat rozdílové věci nebyly,“ vyhodnotil špatný vstup do utkání Jan Pazdera.

Kamenem úrazu boleslavské hry byla v další části utkání oslabení. Köniz totiž využil hned tři ze čtyř nabídnutých příležitostí, na druhou stranu Boleslav z vlastní přesilovky skórovat nedokázala. „Mysleli jsme si, že se nám povede nástup do druhé třetiny, ale pak nás položily přesilovky, respektive naše oslabení. Ubránili jsme jen jedno.“

O výrazné vítězství Könizu se postarala především trojice Zaugg, Hutzli a Alder, kteří táhli švýcarský mistrovský tým v útoku. Připsali si dvanáct z osmnácti možných kanadských bodů, reprezentant Jan Zaugg byl u pěti branek švýcarského týmu. Věkový průměr této trojice je přitom jen něco přes dvacet let.

„I když jsem se na takový model hry Könizu připravovali, stejně jsme z těch situací dostávaly branky, protože kromě snad jedné to bylo všechno z velkého brankoviště. Ve třetí třetině se zápas už jenom dohrával, neměli jsme morální síly na to to nějak zvrátit, protože jsme se dostali pod tlak oslabeními,“ shrnul Pazdera.

Po Poháru mistrů čeká Boleslav zbytek základní části české ligy, do níž bude chtít promítnout některé poznatky ze Švédska. „V první řadě to bude pokora. Po tomto výprasku, který jsme dostali, budeme muset začít s velkou pokorou. Zároveň je to samozřejmě velká zpětná vazba našich defenzivních dovedností, protože jsme ve dvou zápasech dostali devatenáct gólů a to je hodně. Samozřejmě jsme hráli se Storvretou, ale dostat devět gólů od Könizu je problém,“ uzavřel hlavní trenér úřadujících mistrů Tipsport Superligy.

​​

Obrázek