{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

BOLESLAV SI NA POHÁRU MISTRŮ ZAHRAJE O TŘETÍ MÍSTO

Obrázek ke článku
3. 1. 2019

Navzdory vydařené prostřední části se Mladé Boleslavi překvapení na Poháru mistrů nepovedlo. I přes bojovný výkon Středočechů domácí Storvreta potvrdila roli favorita a především díky mocné poslední třetině bude po vítězství 10:5 hrát ve finále proti SC Classic. Boleslav si zahraje o 3. místo se švýcarským Könizem.

10 : 5
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
2:03:35:2 -:-
Branky: 3. Linus Jamtdal, 14. Albin Sjögren, 24. Albin Sjögren, 25. Valdemar Ahlroth, 36. Albin Sjögren, 44. Valdemar Ahlroth, 49. Jesper Berggren, 51. Albin Sjögren, 53. Jimmie Pettersson, 59. Tobias Gustafsson - 25. Jan Řehoř, 33. Aleš Höffer, 39. Tadeáš Chroust, 46. Jan Natov, 57. Jiří Curney

Více než sedm stovek diváků dorazilo na utkání domácí Storvrety a mistrů české Tipsport Superligy, který uzavřel celodenní program čtvrtku na Poháru mistrů. Vstup do zápasu Boleslavi úplně nevyšel, Storvreta se chopila vedení už po dvou minutách. Do konce třetiny ale zvládla Boleslav při hře pět na pět udržet krok. Osudným se jí stalo vyloučení, které Storvreta využila a odskočila na dvě branky.

„Na začátku jsme měli ze Storvrety větší respekt, než si ten zápas zasloužil. Mrzí mě některé inkasované góly, protože na to, aby se dalo hrát o výsledek, se musí sejít několik faktorů, a jedním z nich je výborná obrana a výkon brankáře. My jsme v tomto ohledy nenaplnili předpoklady. Zároveň si myslím, že jsem na útočné polovině mohli být o něco sebevědomější. Měli jsme pasáže, kdy jsme dokázali hrát na balonku, zavřít Storvretu na jejich půlce a vytvořit si šance,“ hodnotí utkání trenér Jan Pazdera.

Ve druhé třetině to byla přestřelka, Boleslav se však svým soupeřům nedokázala přiblížit na méně, než dvě branky. Třetí hrací část byla hodně o domácí formaci, o čemž svědčil i dvojnásobný počet střeleckých pokusů. Boleslav se totiž na rozdíl od svých soupeřů na branku hodně nadřela a nepomohla ani power-play.

„Největší rozdíl byl v tom, že pokud Storvreta situace nepřehrávala a jednoduše zakončovala, ty góly dala. My jsme tam dali třeba jednu lacinou branku, ale v přesilovce, z brejku, Martin Tokoš prázdná branka a další situace, to jsme potřebovali proměnit, abychom mohli se Storvretou hrát vyrovnaně. Byly tam pasáže, ze kterých můžeme těžit dál, ale hned po tom zápase je tam zklamání z toho, že jsme mohli být ještě sebevědomější,“ lituje trenér.

Boleslav si tak v pátek zahraje proti švýcarskému mistrovi. Floorball Köniz totiž podlehl finskému SC Classic 1:7. „Klíčové bude dobře zregenerovat, protože máme méně času než soupeř. Zregenerovat musíme nejen fyzicky, ale i mentálně, musíme si vyhodnotit situace, ve kterých musíme být lepší, a zítra bude důležité, abychom už od začátku chtěli být aktivní a šly do zápasu s tím, že i na této úrovni jsme schopni se prosazovat z věcí, které nám fungují i v lize,“ zakončuje odhodlaně Pazdera.

Utkání o třetí místo mužů začíná ve 13:00.

​​

Obrázek