{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČEŠI OPĚT BODOVALI, SVATOŠOVI Z USTERU PŘIPSALI HATTRICK

Obrázek ke článku
23. 2. 2021

Další týden, další body krajánků. Češi ani tentokrát v nejlepších zahraničních soutěžích nezůstali v ústraní, ba naopak. V uplynulém týdnu se nejvíce zadařilo Ondřeji Svatošovi ze švýcarského Usteru, který se blýskl dvěma zásahy. Ve statistikách má dokonce zapsané trefy tři, jenže v tomto případě jde o chybu zapisovatele. Gólově se prosadili také Josef Rýpar, Marek Beneš, Tereza Urbánková či Eliška Trojánková.

Švédsko

Mužská Superligan nabídla hned šest duelů, do nichž naskočili čeští legionáři. Gólman Jan Eckhardt z Höllvikenu nejprve při vítězném zápase proti Jönköpingu figuroval jen jako náhradník, následně však přímo z brankoviště čelil hráčům Storvrety. Höllviken s lídrem soutěže dlouho dokázal držet krok a zápas překvapivě dospěl až do prodloužení. V něm nakonec uspěli hráči z Uppsaly 8:7.

Sedmý Linköping se nadále musí obejít bez Matěje Jendrišáka, tentokrát se ale mohl radovat hned ze dvou výher. Proti Dalenu Josef Rýpar se spoluhráči uspěli 7:3 a posléze vyzráli také na Växjö v poměru 7:5. Český útočník se po delší době opět dokázal gólově prosadit.

Mužské Pixbo se zvedá. Po nepříliš povedeném období si lišky z Göteborgu připsaly vítězství s pořadovými čísly tři a čtyři, díky čemuž se v tabulce drží už jen těsně za hranicí pro play-off. Nejproduktivnější Čech superligy Marek Beneš navíc opět bodoval. Proti Habo jednou asistoval při těsném výsledku 7:6, s Jönköpingem se pro změnu zapsal mezi střelce. Toto klání skončilo 7:3.

Dámám ze stejného klubu se tabulkově daří stále lépe. Pixbo se drží mezi naprostou špičkou, aktuálně je třetí a své postavení potvrdilo i v zápase proti osmému Malmö. Došlo tak na střetnutí Elišky KrupnovéDenisou Ratajovou na jedné straně a Terezy Urbánkové na té druhé. Z bývalého elitního útoku české reprezentace se po výsledku 5:3 mohly radovat lišky. Krupnová s Ratajovou byly hned u tří branek svého týmu. Malmö posléze nestačilo ani na Moru, i když se utkání dostalo až do prodloužení. Urbánková zaznamenala jeden gól.

Švýcarsko

Vedoucí tým soutěže Wiler s Radkem Sikorou ml. musel zkousnout po dvou výhrách v části vítězů porážku od Zugu, byť přišla až po nájezdech. Sikora si zapsal jednu asistenci. V dalším utkání nedošlo na souboj Patrika DóžiMartinem Kisugitem, prvně jmenovaný florbalista z Rychenbergu totiž tentokrát absentoval. Jeho tým však nad Könizem uspěl 7:5. Kisugite bodoval stejně jako Sikora. Aligátoři z Malans, mezi kterýmu nechyběl Lukáš Veltšmíd, ovládli zápas nad Zürichem 11:4.

Uster prozatím vede tabulku „poražených“ týmů, čemuž výrazně pomohlo poslední klání. V něm si totiž Martin PražanOndřejem Svatošem a jejich spoluhráči poradili s Langnau 5:2. Hvězdou tohoto utkání se stal Svatoš, který má ve statistikách zapsaný hattrick. Také další Češi bodovali. Jan Daniš se podílel na teprve druhém vítězství Sarnenu v tomto ročníku, v tomto případě 8:3 nad Churem. Josef Pluhař zase pomohl Thunu proti St. Gallenu.

V ženské NLA odcházely opět s prázdnou hráčky Churu. Piraně včetně Nely Jirákové a Martiny Řepkové tentokrát v části lepších týmů nestačily na Zug 1:4. Výraznou zásluhu na tom měla i česká trojice Ivana Šupáková, Kamila Paloncyová a Eliška Trojánková, jež jednou skórovala. Řepková se zase podílela na jediné trefě Churu a i díky tomu je v kanadském bodování soutěže třetí. Nejen ona je z krajanek vysoko v této statistice, v elitní dvacítce nalezneme také Lackovou, Jirákovou, Řezáčovou, Pláškovou a Paloncyovou.

Z těchto hráček byly v uplynulém týdnu ve hře také Lucie Řezáčová s Hankou Lackovou. První jmenovaná nastupuje spolu s Nikol Pekárkovou v dresu UHV Skorps a mohla se radovat z dalšího cenného vítězství, tentokrát nad Bernem 5:1. Lacková, jejíž Laupen se nachází ve skupině horších týmů, byla taktéž u výhry. V tomto případě 2:1 nad Riders, za něž bodovala Petra Mandátová.

Finsko

Ve Finsku se rozhodlo o soupeři dámské EräViikingit v zápasech o umístění. Vlaďka Maděrová se spoluhráčkami se může těšit na SaiPu.

Obrázek