​​​​

ČESKÉ STŘÍPKY VE ŠVÝCARSKÉM SUPERFINÁLE

27. 4. 2019

Na poslední dubnovou sobotu připadlo také švýcarské superfinále, které se letos odehrálo ve SWISS Aréně v Klotenu. V ženském superfinále se z triumfu radovaly hráčky Kloten-Dietlikon Jets, které v prodloužení otočily zápas proti Churu. V mužích pak mistrovský titul získal Wiler Ersigen, který jednoznačně porazil Zürich. Zlato tak získala Natálie Martináková i Daniel Šešulka.​

Piranha Chur – Kloten-Dietlikon Jets 4:5p (0:1, 3:0, 1:3, 0:1)

Ženské superfinále nabídlo pořádně drama se vším všudy. Tým Dietlikonu se v úvodu dostal do vedení, ale poté následovala gólová smršť Churu. Deset minut před koncem základní hrací doby vedl Chur o tři branky a vše nasvědčovalo tomu, že právě on zvedne nad hlavu mistrovský titul. Natálie Martináková však devět minut před koncem vystihla rozehrávku soupeřek a naservírovala míček Michelle Wiki, který snížila na 2:4. O minutu později si připsala česká reprezentantka další přesnou přihrávku a rázem to bylo 3:4 z pohledu Dietlikonu. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou se Klotenu podařilo vyrovnat a ženské superfinále tak směřovalo do prodloužení. To rozhodla po devíti minutách Julia Suter, která tak dokonala obrat Dietlikonu k dokonalosti. Natálie Martináková si ve svém prvním švýcarském superfinále připsala dvě asistence a byla klíčovou hráčkou v cestě za zlatou medailí.

Grasshopper Zürich – Wiler Ersigen 4:8 (1:2, 0:1, 3:5)

To superfinále mužů byla jednoznačná záležitost v režii Wileru Ersigen. Skóre zápasu otevřel ve dvanácté minutě Wiler, který se ale z vedení příliš dlouho neradoval. Už po jedenácti sekundách totiž přišlo rychlé vyrovnání a mohlo se začínat od začátku. V závěru první třetiny se však prosadil Joel Krähenbühl a hosté se tak dostali znovu do jednogólového trháku. V prostřední pasáži se dokázal prosadit pouze Wiler, který tak navýšil své vedení na dvoubrankové. Zdálo se, že třetí třetina bude vyrovnaná a že bude rozhodovat jakákoliv maličkost. Opak byl však pravdou. Wiler během deseti minut ve třetí třetině přidal tři branky, čímž udělal rozhodující krok k mistrovskému titulu. Zürich sice dokázal snížit na 3:6, ale při následné power-play inkasoval další dvě branky. Mužské superfinále tak skončilo vítězstvím Wileru Ersigen 8:4. Ze zlaté medaile se mohou radovat obránce Daniel Šešulka a asistent trenéra Radek Sikora.