{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČESKÝM TÝMŮM SE DAŘILO NA ZAHRANIČNÍCH TURNAJÍCH

Obrázek ke článku
30. 8. 2022

Start Livesport Superligy pomalu klepe na dveře a všechny týmy již finišují své přípravy na nový ligový ročník. Několik mužstev se vydalo na přípravná utkání a turnaje do zahraničí. Dva pražské celky – Bohemka a Sparta se zúčastnily skvěle obsazeného turnaje v Lotyšsku. Boleslav odcestovala na taktéž výborně obsazený turnaj do švédského města Umeå. Liberec se vypravil také do Švédska, kde odehrál tří přípravné duely. Netradiční destinaci zvolili hráči Královských Vinohrad, kteří nabrali směr Německo.

V lotyšské Valmieře a Koceni, mimochodem na stejném místě, kde se odehrála také jedna z kvalifikací na letošní mistrovství světa, se konal prestižní turnaj Latvian Open. Na Spartu a Bohemku čekali věhlasní soupeři z Finska a Lotyšska, třeba několikanásobný finský šampion Classic Tampere.

Klokani si připsali dva velmi cenné skalpy předních týmů finské ligy – Esport Oilers a Nokianu. Krok drželi i s Classicem, jemuž ovšem po přestřelce podlehli 9:12. Porazili také lotyšský Lekrings a vybojovali skvělé třetí místo.

Sparta podlehla Classicu i Oilers, ale dokázala porazit stejně jako Bohemka lotyšský Lekrings a duel s Nokianem se obešel bez vítěze – skončil nerozhodně 6:6. Sparťané tedy brali na turnaji konečnou čvrtou příčku. Do All-Stars týmu turnaje se probojovali sparťan Mikuláš Krbec a klokan Filip Forman.

Na sever Evropy se vydaly celky Mladé Boleslavi a Liberce. Bolka se postupně na Umeå Scandic Cupu utkala se švédským Thorengruppenem, pozdějším vítězem celého šestičlenného turnaje, kterého přehrála 6:5. Dále remizovala s finským Nurmon Jymy a z prvního místa ze skupiny šla do semifinále na domácí IBK Dalen, kterému podlehla po velké bitvě, v níž prohrávala už 0:4, 4:5 po nájezdech. Skončila tedy na děleném třetím místě.

Liberecký celek sehrál v zemi tří korunek trojici přípravných utkání. Hned na úvod tým z pod Ještědu změřil síly s Höllvikens, papírově nejsilnějším týmem a účastníkem druhé nejvyšší švédské soutěže, se kterým si dokázal poradit výsledkem 9:6. Dále ještě odehrál dvě další klání se soupeři z nižších lig, ve kterých zvítězil velkým rozdílem.

Královské Vinohrady se rozhodly poslední zkoušku před novým ročníkem absolvovat v německém Wernigerode, který hostil Sparkassen Cup. Svěřenci trenéra Jana Kapuciána se střetli se čtyřmi účastníky florbalové bundesligy – Lipskem, Weißenfels, domácími Red Devils a Holzbüttgenem. SKV zvádl závěrečnou prověrku na výbornou, všechna utkání dovedl do vítězného konce a připsal si prvenství v turnaji.

​​

Obrázek