CLASSIC MÁ VE FINÁLE DVOJÍ ZASTOUPENÍ, IKSU ROZSTŘÍLELO TPS PATNÁCTI GÓLY

7. 10. 2017

Sobotní den je ve finském Seinäjoki téměř u konce. Nabídl další várku napínavých a hlavně atraktivních utkání, z nichž vzešli dva finalisté v kategorii mužů i žen. Česká stopa zaznamenala výhru Tigers nad Sveivou a semifinálovou prohru Chodova. Kdo nakonec pozvedne nad hlavu trofej pro nejlepší tým světa?

Brzký ranní zápas v podání ženských týmů IKSU a TPS ovládly florbalistky hrající švédskou nejvyšší soutěž. Se soupeřkami z Turku se vůbec nemazaly a sestřelily je rozdílem čtrnácti gólů. Mezi mantinely se blýskla Amanda Delgado Johansson společně se svou kolegyní z útoku Sofií Joelsson. Před nedělním finále proti Classic se v bráně Švédek představily obě gólmanky. Druhý finalista měl o poznání těžší cestu, ale i tak si se švýcarským Dietlikonem poradil. Třemi kanadskými body se na výhře SC Classic podílela Nina Rantala s Eliisou Alanko.

O páté místo se ve vedlejší sportovní hale utkal Wiler-Ersigen proti třináctinásobným mistrům z Německa. I když od začátku čtvrté minuty prohrával 0:1, nakonec předvedl rovnoměrný střelecký výkon ve všech třetinách. Švýcarský mistr byl tak odměněn pátým místem a nyní jej čeká domácí soutěž NLA. Mužské finále si jako poslední vybojovali hráči z Falunu. Aktuální mistři švédské Superligy odehráli čtyřicet minut vyrovnané bitvy s SPV, ve třetím dějství ale nasázeli domácím pět gólů před téměř dva a půl tisíci diváky.