{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CLASSIC S TPS ODEHRAJÍ LIGOVÉ UTKÁNÍ V SINGAPURU

Obrázek ke článku
9. 5. 2017

V roce 2008 a 2010 zažilo Česko expanzi Kanadsko-americké soutěže NHL. V prvním z obou ročníků zde sehrály ligové utkání týmy New York Rangers a Tampy Bay, při návratu o dva roky později měli diváci šanci vidět hráče Bostonu a Arizony (tehdejšího Phoenixu, pozn. red.). A s podobnou myšlenkou nyní přichází i finský florbalový svaz. 

Zápas mezi SC Classic, aktuálním mistrem finské nejvyšší ligy, a TPS Turku se sice odehraje mimo Finsko, ale ne v Česku, jako tomu bylo v případě NHL. Finové zajdou o něco dál - na východ. Cílem jejich snažení bude Singapur, městský stát v Asii. Výjezdní utkání je naplánováno na 18. listopadu. 

Samotná myšlenka vznikla již během prosincového Mistrovství světa mužů v Lotyšsku. Zápas se totiž odehraje v rámci oslav sta let finské ambasády v Singapuru. „Diskutovali jsme o mezinárodním rozvoji a potenciálu florbalu zejména v Asii," vysvětluje Matt Joutsikoksi, manažer projektového týmu. A jak dodává: „Singapur a Asie obecně by měly prospěch z rostoucí interakce s evropskými hráči a trenéry." 

Joutsikoksi tím naráží na skutečnost, že i když prozatím národní tým Singapuru nebojuje o medailová umístění, musí se s ním počítat. V současnosti totiž sdružuje oficiálně na patnáct tisíc členů. 

Z nápadu jsou nadšeni i v Tampere, odkud je aktuální vítěz Finska. „Classic se snaží být nejlepším florbalovým klubem na světě a touto návštěvou pomůžeme podpořit a rozvíjet sport," kvituje generální manažer Classicu Pasi Peltola. „Nejen, že budeme moci mezinárodní sport rozšiřovat, ale je to pro náš tým vzrušující událost během pochmurných podzimních dnů ve Finsku a otevírá širší možnosti pro naše sponzory," dodává manažer TPS Juha Kiviniemi. 

Blížící se utkání s nadšením vyhlíží i v Singapuru. Kennetha Ho, prezidenta Singapurské florbalové federace, nesmírně těší zájem nejlepších hráčů světa podpořit cíle místní florbalové federace, jejíž členská základna roste velmi rychle. 


Obrázek