{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CO PŘINESE ZAHRANIČÍ? JAK SLEDOVAT ČECHY V AKCI

Obrázek ke článku
23. 10. 2020

Nacházející dny nabídnou ve Finsku i Švédsku celou škálu zajímavých zápasů. Ke krajánkům, kteří jsou v zahraničí už stálicemi, se do severských zemí přesunula celá řada nových jmen z českých soutěží. Zato Švýcarsko své ligy do konce listopadu pozastavuje. Preview i s odkazy na jednotlivá utkání najdete v článku.

FINSKO

V F-liize žen už tradičně naskočí do hry Vlaďka Maděrová, kterou utkání proti TPS čeká v neděli po obědě. Naopak početná skupina českých nováčků v mužském celku EräViikingit by mohla nastoupit už v pátek proti LaSB. Vikingové se zatím v tabulce drží na deváté pozici, do jejich řad přibyli Matěj Havlas z Tatranu a duo Patrik Šebek s Michalem Vojtíškem z Bohemians.

MužiF-liiga

LaSB - EräViikingit  (pátek 17:30)  online | livesport výsledky

Ženy F-liiga

TPS - EräViikingit  (neděle 13:30)  online | livesport výsledky

Zápasy z finských nejvyšších soutěží je možné sledovat ZDE

ŠVÉDSKO

Nabitý program nadcházejících dní nabízí také další severská země, tedy Švédsko. Ke stálicím superligových celků Matěji Jendrišákovi či Marku Benešovi by se mohli přidat další zástupci tuzemského florbalu. Do týmu Kalmarsund, kde působí jeden z nejznámějších hráčů současnosti Kim Nilsson, se přesouvají talentovaní útočníci Filip Forman a Jan Malič z Bohemians. Do hlavního mužstva IBK Dalen, se kterým se právě Kalmarsund potká právě v nejbližším utkání, zamířili pro změnu hráči Mladé Boleslavi, jmenovitě Jakub Bína, Filip Zakonov a Jakub Gruber.

Mezi švédskou elitu se vrací rovněž Filip Langer ze Střešovic, jenž se dohodl na tréninkovém zázemí ve Storvretě. Ta má na plánu souboj s Pixbem. Linköping s Matějem Jendrišákem a Josefem Rýparem zkusí navázat na výhru z posledního kola, tentokrát v sobotu proti Siriu. V ten samý den se pokusí Höllviken s českou stopou v podobě Jana Eckhardta a Jonáše Kreysy odpoutat z posledních příček a získat první body.

Do jižní odnože druhé nejvyšší soutěže Allsvenskan Södra nově patří tři nadějní junioři. FBC Lerum přivítal rovnou dvojici – Martina Čermáka z Liberce a Matěje Pěničku z Bohemians. Mezi Lindås Rasta bude sbírat zkušenosti Ondřej Papoušek z Tatranu Střešovice.

V ženské elitě se české zastoupení nemění. Pětice Češek se rovněž ukáže ve hře, Tereza Urbánková proti celku Täby, Denisa Kotzurová s Michaelou Mlejnkovou narazí na Thorengruppen a lišky z Pixba čeká v neděli duel s Rönnby.

Muži Svenska Superligan

Höllvikens - Helsingborg  (sobota 15:00)  online | livesport výsledky
Linköping - Sirius  (sobota 15:00)  online | livesport výsledky
Storvreta - Pixbo  (neděle 16:00)  online | livesport výsledky
Dalen - Kalmarsund  (neděle 17:00)  online | livesport výsledky

Muži Allsvenskan Södra

Lindås - Lillan   (sobota 15:00)  online | livesport výsledky
Lerum - Karlstad   (sobota 16:00)  online | livesport výsledky

Ženy Svenska Superligan

Malmö - Täby  (sobota 16:00)  online | livesport výsledky
Thorengruppen - Lund  (neděle 12:30) online | livesport výsledky
Pixbo - Rönnby  (neděle 16:00)  online | livesport výsledky

Zápasy ze švédské nejvyšší soutěže mužů je možné za poplatek sledovat ZDE

ŠVÝCARSKO

Ve Švýcarsku se chystala do hry početná plejáda českých zástupců, jenže v pátek kolem druhé hodiny odpolední přišla nemilosrdná zpráva. Tamní soutěže jsou až do konce listopadu přerušené.

„Situace ohledně zastavení ligy je pro nás dost smutná. Pro mě osobně je to velké zklamání, jelikož jde o moje první zahraniční angažmá a toto pozastavení mi dost narušuje jeho představu. Proto opravdu doufám, že se situace uklidní a v prosinci budeme opět moci pokračovat v tom, co nás všechny naplňuje,“ přeje si Nela Jiráková, které se v dresu Piranha Chur zatím daří výborně.

„Co se tréninků týče, ty zatím pozastaveny nejsou, stejně tak posilovny a jiné aktivity. Uvidíme, co přinesou další dny,“ dodává reprezentační obránkyně.

Komplikací je minimálně měsíční pauza také pro Martina Pražana, i on tráví ve Švýcarskou svou teprve první sezonu. „Dozvěděl jsem se o tom před chvílí, zatím proto nemám moc informací. Každopádně my bychom teď o víkendu stejně z důvody karantény v týmu soupeře nehráli,“ říká obránce Usteru.

Že koronavirové potíže ani pod Alpami neutichají, mu bylo jasné. „Přerušení jsem lehce očekával, situace ve Švýcarsku je podle mého názoru zhruba o týden pozadu za Českou republikou,“ konstatuje.

Obrázek