{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DALŠÍ HVĚZDA ZAZÁŘÍ VE ŠVÉDSKU, LECHNEROVÁ NAPODOBÍ SPOLUHRÁČKY

Obrázek ke článku
23. 6. 2022

Česká enkláva v nejlepší ženské soutěži světa se rozroste o další jméno. Stejně jako další tři její spoluhráčky z Chodova míří do SSL také Kristýna Lechnerová, která oblékne dres Malmö. Celek z Jižního Města zároveň potvrdil, že odchod juniorské reprezentantky do přístavního města je posledním v tomto přestupovém období.

Devatenáctiletá florbalistka má na svém kontě bronzovou medaili z odloženého šampionátu juniorek v Uppsale a je pevnou členkou sestavy i v aktuálním cyklu, se kterým zabojuje o další cenný kov už na začátku září v polských Katovicích. Tam však již Lechnerová zamíří jako hráčka Malmö.

„Od malička jsem věděla, že můj sen je hrát nejlepší ligu na světě. Takže když přišla nabídka z Malmö, tak jsem neváhala ani minutu a věděla jsem, že moje další kroky povedou právě tam,” říká v oficiální zprávě na webu Chodova obránkyně, která svou kariéru započala v Mladé Boleslavi.

Na Jižním Městě působila Lechnerová čtyři sezony a vypracovala se v jednu ze stabilních opor extraligového kádru. „Holkám budu držet palce, co nejvíc to půjde i nadále, přece jenom Chodov je taková moje srdeční záležitost. Věřím, že i s holkami, co také míří na sever, si uděláme výlet, a přijedeme je podpořit. Teď je ale čas na novou a věřím, že skvělou florbalovou, ale i životní kapitolu,” loučí se se svým dosavadním působištěm.


Již dříve zamířily do SSL její spoluhráčky Eliška Chudá s Karolínou Suchou, které stráví nadcházející ročník v Täby, a také Vanessa Rebecca Keprtová, jež se upsala v Rönnby. Lechnerová v Malmö naváže na působení českých florbalistek Denisy Kotzurové a Terezy Urbánkové, s nimiž po uplynulé sezoně klub z jihu Švédska rozvázal smlouvy.

​​

Obrázek