DIETLIKON VYVÁZL S ČISTÝM ŠTÍTEM, SPV NENECHALO WILER VYROVNAT

6. 10. 2017

První den Champions Cupu je u konce. Město upadlo do nočního pátečního režimu, týmy se odebraly na svůj hotel, kde každý účastník podstupuje odpočinek a potřebnou regeneraci k dalšímu utkání. Mezi poslední semifinalisty se zapsal Dietlikon s domácím SPV.

Pátek ve finském Seinäjoki byl pro všechny angažované velmi náročný. České týmy si připsaly jednu výhru a porážku po samostatných nájezdech. Úřadující mistři z Chodova zdolali v dopoledním utkání německý Weissenfels 8:4 a v semifinále jej čeká zkušený Classic, na nějž se skupina okolo Davida Podhráského celou dobu připravovala. Ženy z Tigers byly jednadvacet minut v zajímavém vedení, jenže Finky se dostaly během pár minut zpět do hry. V nájezdové loterii to už bylo pouze o „štěstí“, kdy v páté sérii za stavu 2:2 rozhodla Milla Ranne. Markéta Šteglová se svými hráčkami bude usilovat o pátou příčku na turnaji proti Sveivě.

V tomto norském týmu se objevila v bílém zápasovém trikotu Petra Hložanková, jejíž bojovnost k postupu nestačila. Proti ní se v modrém dresu proháněla Lucie Šrotová. Švýcarské šampionky daly během čtyřiceti minut čtyři góly a ani jednou neinkasovaly. Stejně jako Chodov změří síly s Classicem.

Poslední střetnutí dne mělo taky české zastoupení. S Wilerem dorazil na sever Daniel Šešulka, jenž musel společně s trenérem Radkem Sikorou skousnout hořkost čtvrtfinálové porážky proti domácímu celku. Seinäjoki odskočilo podruhé do vedení ve 37. minutě, když využilo přesilovou hru. Jednobrankové manko již Švýcaři nedokázali smazat. V poslední minutě ještě kapitulovali z hole Jariho Hankkia, jehož lob chtěl v letu zneškodnit skákající Tatu Väänänen.