​​​​

DIVOKÁ PŘESTŘELKA SKONČILA LÉPE PRO WILER, KTERÝ ZDOLAL CLASSIC

11. 1. 2020

Poslední semifinálové utkání sehrál švýcarský Wiler-Ersigen proti finskému Classicu. Drtivou většinu hrací doby se hrál vyrovnaný florbal, který se v poslední dvacetiminutovce zvrhl v zajímavou přestřelku. V ní byli nakonec lepší a hlavně produktivnější Švýcaři, kteří se ve finále potkají se Storvretou.

7 : 10
0:12:35:6 -:-
Branky: 31. Eemeli Salin, 33. Nico Salo, 46. Oskari Heikkilä, 47. Aaro Helin, 50. Konsta Tykkylainen, 54. Juha Kivilehto, 55. Eetu Sikkinen - 2. Marco Lars Rentsch, 26. Michal Dudovič, 30. Claudio Mutter, 36. Philipp Niklas Affolter, 43. Joonas Pylsy, 46. Philipp Niklas Affolter, 53. Joonas Pylsy, 56. Marco Lars Rentsch, 60. Joonas Pylsy, 60. Marco Andreas Louis

Švýcaři vletěli do zápasu jako vítr a hned z první větší příležitosti dokázali vytěžit gól. Marco Lars Rentsch si počkal na finální přihrávku a zametl míček do odkryté brány Torisevy. Hlavně v první třetině se hrál vyrovnaný florbal na obou stranách, avšak více gólových radostí si diváci neužili. Museli si počkat do další třetiny. V ní se prosadil slovenský reprezentant Michal Dudovič, jenž hájí barvy WIleru. Finové se postupem času dostali ke snížení, což se výrazně podepsalo na jejich herním projevu.

I když švýcarský mistr vedl o tři góly, jejich soupeři to nezabalili a bojovali do úplného konce. Ve třetím dějství se strhla přestřelka, v níž padlo jedenáct branek. Obě strany se přetahovaly o každý míček a střídaly se v proměňování šancí. Šest minut před koncem základní hrací doby finský celek srovnal na 7:7 a rázem se začínalo opět od nuly. Důležitým faktorem se ukázalo vyloučení a hra 4 na 4, kterou využili Švýcaři a odskočili opět do vedení.

Na tento zásah už Classic reagovat nedokázal a obdržel ještě v poslední minutě dvě trefy do prázdné brány při hře bez brankáře. Wiler-Ersigen tak nastoupí v nedělním finále proti švédské Storvretě, Classic čeká tuhý boj s domácími Vítkovicemi.

Nejlepší hráči utkání: Aaro Helin (SC Classic) - Philipp Niklas Affolter (SV Wiler-Ersigen)