{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

DO FINÁLE SE NA ÚKOR CHODOVA PODÍVÁ STORVRETA

Obrázek ke článku
1. 10. 2016

Ačkoliv výsledek semifinále vypadá pro Chodov podstatně beznadějněji, než tomu bylo v případě Vítkovic, také mužský mistr České republiky dokázal s tím švédským dlouho držet krok. Vždyť po dvou třetinách se celky odebraly do šaten za stavu jednobrankového rozdílu.

Zlomový bod přišel ve třetí třetině, kdy byl Chodov skutečně blízko třetímu gólu. Místo vyrovnání ale přišel protiútok Storvrety, dvoubrankový náskok a herní pohoda několikanásobných vítězů tohoto turnaje. Chodov tak na úspěch Tatranu z roku 2011 nenavázal. 

Trenér i hráči se však shodují na tom, že ostudu si tu určitě neudělali. „Bylo to naše premiéra na turnaji a právě pro tyto okolnosti si myslím, že na sebe můžeme být hrdí,“ zůstal po zápase pozitivní Tomáš Vávra. „Šli jsme do třetí třetiny se Švédským mistrem za stavu 3:2, nehráli jsme žádnou údržbu, takže já jsem s tímhle spokojený,“ souhlasí trenér David Podhráský.

Nehrajou stoprocentně

Rozdíl obou soutěží a tedy i mistrů je patrný snad na první pohled. „Leccos napoví skóre, ale je to především technická vyspělost na balónu, taktika a další řada věcí. Každopádně náš výkon podcenili a dvě třetiny to vypadalo na zajímavou partii. Nevím, jestli je to tím, odkud jsme, ale proti soupeřům ze Švýcarska i z Česka hrají lehkovážně a nestoprocentně. Dneska začali hrát za stavu 3:2, a potom se to projevilo. To samý to bylo v Boleslavi v roce 2011, tam to nedotáhli a tam jsme to my tehdy dokázali využít,“ shrnul přístup Storvrety letos i tehdy Vávra, který dříve turnaj i se svým bratrem absolvoval v dresu Tatranu.

„Rozhodně jsme si potvrdili, že rozdíl mezi mistrem Švédska a mistrem Česka je velký. S ohledem na svoje zkušenosti vím, že ten rozdíl se moc nezmenšuje,“ podělil se o dojem z mezinárodního srovnání.

Švédům je těžké sebrat balón

„Do zápasu jsme šli s tím, že ho chceme vyhrát, jinak by to nemělo smysl. První dvě třetiny od nás byly dobré, nedělali jsme moc ztrát. Bohužel přišel ten zlomový moment a ukázal se rozdíl v kvalitě, kdy je švédským týmům obtížné sebrat balón, jsou rychlí a mají ho pod kontrolou."

Z turnaje si trenér odnáší i přehled o nedostatcích, na nichž bude třeba zapracovat. „Technickou vybavenost a přemýšlení o hře můžeme změnit a už se o to snažíme dlouhodobě. Dál jsme si ověřili nutnost variability postů, aby hráči byli schopní hrát na jiném postu a nebyli pro soupeře tak snadno čitelní. Tam nás nic kromě naší vlastní hlavy nebrzdí.“

S organizací je jinak celkově spokojený. „Mrzí mě to, že nechodí lidi, ale to je tu asi normální. Je škoda, že těch zápasů není víc. Kdyby se hrálo i o třetí místo, byl by to další těžký zápas pro nás,“ uzavírá trenér Chodova.

Obrázek