{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ENENKELOVÉ S LINKÖPINGEM SKONČILA SEZÓNA, ČEŠKA SE VRACÍ DO VÍTKOVIC

Obrázek ke článku
19. 3. 2017

Před koncem kalendářního roku 2016 oznámil klub 1. SC TEMPISH Vítkovice, že jejich útočnice Veronika Enenkelová odchází do Švédska. Byť měla v zemi Tre Kronor primárně studovat v rámci projektu ERASMUS na univerzitě v Linköpingu, hrála ve stejném městě i florbalovou SSL.

V extralize žen se Veronika Enenkelová rozloučila hattrickem do sítě Jičína v polovině prosince. Pak už Vánoce s rodinou a přesun do chladného Švédska. Studijně, ale i florbalově, se měla rozvíjet v Linköpingu. Přestože vše nasvědčovalo tomu, že by exvítkovická hráčka mohla ve Švédsku strávit klidně i rok, po probíhajícím ročníku 2016/2017 plánovala návrat. 

V nejvyšší ženské švédské soutěži Svenska Superligan stihla odehrát jedenáct utkání základní části. za tu dobu nastřílela dva góly a další čtyři připravila. A jak si vedl Linköping? Když tým získal novou akvizici do svých řad, patřila mu dvanáctá příčka. Na konci základní části se držel na desátém místě. K tomu, aby se Enenkelová podívala do play-off, chyběly týmu čtyři body. „Samozřejmě nás mrzí, že nejsme v play-off, ale špatně se náhání ztracené body z první půlky sezóny," konstatuje.

Základní část skončila, českou reprezentantku nečekají ani boje o udržení, ani o titul. Přesto florbalku ještě na nějaký čas neodloží. „Tréninky pro mě neskončily. Teď se budu soustředit na následující reprezentační zápasy. Čeká mě fitko a škola," prozradila. Reprezentačními zápasy útočníce s dvojkou na zádech myslí Euro Floorball Tour, která se v dubnu uskuteční v Olomouci. „V Linköpingu ještě nějakou dobu zůstanu kvůli škole, pak se vrátím do Ostravy," odkrývá plány. A jak je zřejmé, vrátí se do Vítkovic, které v probíhajícím play-off postoupily do semifinále a v městském derby vyzvou Ostravu.

Obrázek