FALUN BEZ ENSTRÖMA PADL, LINKÖPINGU NEPOMOHLY ANI JENDRIŠÁKOVY BODY

19. 3. 2017

Po prvním hracím kole vedl Linköping s Falunem 1:0 ve svých sériích, když si se soupeřem poměrně lehce poradil. Odveta v podobě druhého kola už tak příjemná pro dva zmíněné celky nebyla. Linköpingu nepomohly ani dva body Matěje Jendrišáka, bez Rasmuse Enströma se neradoval ani Falun, za který bodoval Martin Tokoš.

První duel vyhrál Linköping nad Mullsjö 5:3. V dalším zápase ale tým Milana Tomašíka a Matěje Jendrišáka tahal od začátku za kratší konec. Po první dvacetiminutovce domácí prohrávali 2:3, začátkem posledního dějství byl stav dokonce o dvě branky. Když v devětapadesáté minutě Matěj Jendrišák vyrovnal na pět pět, svitla Linköpingu naděje na obrat. Ten se nekonal, již po dvou minutách prodloužení se prosadil Henrik Olofsson.

„Celou třetí třetinu jsme tlačili. V prodloužení jsme měli tři čtyři vyložené šance, bohužel, dostali jsme nešťastný gól po střele z půlky. Míček ještě tečoval jeden z našich hráčů do vlastní branky. Takový je sport," mrzelo Milana Tomašíka.

Chybějící Enström

K vyrovnání série došlo i v Helsingborgu. Ve čtvrté minutě se sice prosadil hostující Simon Palmén po přihrávce od Martina Tokoše, jednalo se ale o jediný okamžik, kdy Falun v zápase vedl. Byť byly první dvě části poměrně vyrovnané, v té poslední se Helsingborg odpoutal a čtyřmi góly si upevnil vedení. Jedním z možných důvodů, proč se prvnímu celku základní části odveta nepodařila je fakt, že v sestavě hostů chyběl kapitán Rasmus Enström.

„Neodehráli jsme tak dobré utkání jako to první, navíc jsme udělali pár chyb. Vstřelili nám víc gólů, ale tak to bohužel je. Je to play-off a my víme, že to bude těžké. Taky jsme postrádali Enströma, což je velká ztráta pro první lajnu. Teď nás čeká cesta domů a musíme se soustředit na úterý," komentuje Martin Tokoš.

Jednou z příčin, proč loni Falunu nevyšlo play-off byla ztráta právě Enströma, který byl zraněný. Tentokrát se ale nejedná o zranění: „Byl nemocný, příště by asi měl nastoupit. Uvidíme," dodává Tokoš.

Linköping IBK - Mullsjö AIS 5:6pp (2:3; 1:1; 2:1 - 0:1); stav série 1:1
Branky: 11. Hovlund, 17. Björk (Jendrišák), 31. a 50. Gustafsson, 59. Jendrišák - 9. a 20. Nygårdh, 12. Tarenius, 21. Ganevik, 45. Gidske, 63. Olofsson. Diváci: 1745. Rozhodčí: Andersson, Wissman.

česká stopa v utkání:
Milan Tomašík (Linköping) 0+0
Matěj Jendrišák (Linköping) 1+1

FC Helsingborg - IBF Falun 7:4 (1:1; 2:1; 4:2); stav série 1:1
Branky: 7. Lidholm, 30. Kivilehto, 33., 42. a 46. Johnsson, 54. Nilsson, 60. Nordgren - 4. a 59. Palmén (na první Tokoš), 36. a 44. Johansson. Diváci: 823. Rozhodčí: Böcker, Lybacken.