FINÁLE ŽEN V REŽII IKSU, KTERÉ CLASSICU OPLATILO LOŇSKOU PORÁŽKU!

8. 10. 2017

Na Poháru mistrů ve švédském městě Borås je vyřadil SC Classic v semifinále, teď přebírají titul nejlepšího ženského celku po Pixbu Wallenstam. Hráčky IKSU byly na finále lépe připravené, než jejich finské soupeřky a na následující období jim po výhře 5:1 patří první příčka.

Na finále dvou nejlepších ženských týmů dorazila tisícovka florbalových příznivců, kteří viděli kvalitní střetnutí plné gólových příležitostí, osobních soubojů a emocí. Červený rozhodcovský dres oblékly opět dvě Švýcarky, které za šedesát minut hry udělily jeden trest na každé straně. IKSU bylo s míčkem na holi už od prvních minut, kdy dokonce brzy vedlo. Julia Jokela totiž tečovala přihrávku Amandy Delgado Johansson do vlastní brány. Španělská útočnice svému týmu pomohla i ve druhém případě, kdy zvítězila její rychlá otočka kolem klece soupeře.

Maskovaná žena Emelie Frisk měla zpočátku méně práce než ve druhé polovině duelu. Co však nepochytily její spoluhráčky, to zlikvidovala ona sama. Míček vytahovala zpoza brankové čáry až v oslabení, když si špatně srovnala své nohy a míček ji propadl po střele Hanny Sipilainen mezi nimi. Finky se dostávaly do zakončení velmi obtížně a případné šance trestuhodně zahodily. Jedna z nich byla z hranice velkého brankoviště, kdy selhaly mířidla Elle Alanko.

Kristiina Kauppila zahrála deset minut před koncem základní hrací doby soupeřce mezi nohami, za což byla odsouzena na trestnou lavici. Přesilová hra byla Švédkami využita a Classicu se šance k vyrovnání rapidně vzdálily. Ani připravené pětiminutové power-play finskému celku nepomohlo, jelikož Emelie Frisk měla před sebou kompaktní formaci, jejíž pohyb znemožnil protivnicím skórovat. IKSU zvládlo odvetu za loňské semifinále v Boras na výbornou a přebírá zlaté medaile z Champions Cupu 2017.