{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JEDNO Z NEJLEPŠÍCH FLORBALOVÝCH OBDOBÍ, ŘÍKÁ DANIEL ŠEŠULKA O WILERU

Obrázek ke článku
23. 5. 2019

Člen širšího reprezentačního kádru Daniel Šešulka se po pěti sezónách strávených ve Wileru, s nímž se radoval ze tří mistrovských titulů, rozhodl pro změnu dresu. Od nové sezóny bude hájit barvy konkurenčního Churu, kterému se upsal na dva roky. Dobu strávenou v kádru švýcarského giganta i vyhlídky do nového angažmá rozebírá v rozhovoru.

S Wilerem jste nedávno oslavil svůj třetí mistrovský titul. Jaké pocity ve vás vyvolává, že jste se navždy zapsal do klubové historie?

Nějak si to ještě pořádně neuvědomuji. Je to super pocit být mistr. Po celé té sezóně, tím myslím i letní přípravu, jsme si to určitě zasloužili.

Od nové sezóny budete působit v konkurenčním Churu. Co vás vedlo k odchodu a co od nového angažmá očekáváte?

Od začátku nového roku jsem cítil, že potřebuji změnu. Je to nový impulz do života a něco nového. V týmu budu určitě více herně vytížený. Odešel jsem tam hlavně z toho důvodu, abych dostal výraznější roli v týmu. Je to pro mě výzva a úplně něco nového. Těším se na tlak a odpovědnost, které budu mít. Bude to zajímavá sezóna.

Když se ohlédnete, jak budete na své angažmá ve Wileru vzpomínat?

Budu na to určitě vzpomínat jako na jedno z nejlepších období v mé florbalové kariéře. Zahrál jsem si s legendami švýcarského i mezinárodního florbalu. Získal jsem tu spoustu kamarádů a přátel, se kterými se budu navštěvovat i nadále. Wiler mě připravil na mužský florbal. Jsem strašně vděčný za tu možnost si tady pět sezon zahrát.

Jste členem širšího reprezentačního kádru. Mohou vám nabyté zkušenosti pomoci k posílení pozice v národním týmu?

To nedokážu říct, určitě jsem díky Wileru zažil strašně moc důležitých zápasů, kde jde o všechno. Nedokážu si představit, že by mě v zápasech mohlo ještě něco překvapit (smích).

Co říkáte na senzační titul mistrů světa vašich mladších kolegů?

To byla fantazie! Sledoval jsem všechny zápasy, co se jen dalo. Kluci bojovali a předvedli neskutečný týmový výkon. Doufám, že si kluci oslavy titulu pořádně užili, mají co slavit!

Mnoho krajánků se v poslední době vrátilo ze zahraničního angažmá zpět do vlasti. Jaké plány máte vy?

Určitě jsem nad tím uvažoval. Byl jsem v kontaktu s jedním týmem v České republice a pár týmy ze Švýcarska. Shrnul jsem všechny plusy a mínusy. Nakonec jsem vybral Chur. Určitě se budu po angažmá v Churu zajímat o návrat do Česka.


Obrázek