JENDRIŠÁK OPĚT BODOVAL, LINKÖPING PŘESTO PROHRÁL

22. 12. 2020

Těsně před Vánoci z českých zástupců zasáhli do zahraničních nejvyšších soutěží pouze Vlaďka Maděrová ve Finsku a duo Matěj Jendrišák s Josefem Rýparem ve Švédsku. Na výhru EräViikingit ani Linköping nedosáhly, Jendrišák se ale bodově opět dokázal prosadit, přidal jeden gól a asistenci. Některá utkání byla odložena.

Švédsko

Ve Švédském království se v soutěžních kláních představili z krajánků pouze florbalisté Linköpingu, tedy Matěj Jendrišák a Josef Rýpar. V posledním utkání narazili na Falun, ale vítězství neslavili. Po druhé třetině bylo ještě skóre vyrovnané 5:5, v poslední části se však jednou brankou výsledek překlopil na stranu falunských hráčů. Kapitán Linköpingu Jendrišák si z klání odnesl dva kanadské body (1+1) a jeho tým je celkově v tabulce Superligan šestý, o bod právě před Falunem.

Jiní čeští zástupci k vidění nebyli. V dresu Höllvikens tentokrát chyběl Jonáš Kreysa, jeho tým však potřetí v sezoně dokázal uspět. Zápasy mužského Pixba i ženského Lundu byly odloženy.

Finsko

Ve druhé severské zemi se opět dostala do hry Vlaďka Maděrová, ženský tým EräViikingit měl na programu F-liigy dvě utkání. První duel poslední tým skupiny A dokázal dovést až do prodloužení, ve kterém ale byly úspěšnější hráčky PSS. Ani následný zápas florbalistky Erä nezvládly, TPS podlehly 1:3.