{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JIRÁKOVÁ A POLÁKOVÁ VE ŠVÝCARSKU DIRIGOVALY VÝHRY

Obrázek ke článku
15. 9. 2021

Současně s českými elitními soutěžemi se rozjely také ty švýcarské, ve kterých byla znovu vidět velká česká stopa. Tu nejvýznamnější mezi muži přidal Martin Pražan, který svému klubu UHC Uster pomohl k první výhře v sezoně hned třemi body. V ženské kategorii zase řádily Nela Jiráková a Hana Poláková, které obě dvakrát skórovaly a svým celkům tak zařídily první body do tabulky. ​

Mezinárodní florbal odstartoval, jak se dařilo krajánkům?

Švýcarsko muži

Snový vstup do nového ročníku zaznamenal aktuálně třetí celek nejvyšší švýcarské mužské ligy UHC Uster, kterému k vítězství 8:4 nad St. Gallenem významně pomohl Martin Pražan. Ten si v zápase připsal dvě úspěšné trefy a na jednu branku také nahrával, čímž se s celkovými třemi kanadskými body vyhoupl na průběžné páté místo celkových statistik švýcarské ligy.

Úspěšnou premiéru v zahraničí zaznamenal bývalý klokan z Bohemians Matyáš Krebner, který v duelu proti celku Chur Unihockey vsítil hned první branku celého zápasu a jeho tým Wiler Ersigen si tak také jeho zásluhou připsal cenné body do tabulky za výhru 5:2.

Také navrátilec do švýcarské ligy Jan Řehoř nezahálel a hned v prvním zápase nové sezony bodoval. K jeho smůle ale asistoval u jediné branky svého celku, neboť UHC Thun prohrál s Curychem vysoko 1:14.   

Ostatní mužští čeští zástupci o tomto víkendu sice neskórovali, bufou mít ale možnost to napravit již tuto sobotu 18. 9., kdy se ve Švýcarsku rozehraje druhé kolo elitní mužské NLA.

Švýcarsko ženy

Úspěšný víkend ve švýcarské nejvyšší lize za sebou mají také reprezentantky Martina Řepková s Nelou Jirákovou, jejichž Chur si na úvod ročníku poradil s týmem Wizards Bern-Burgdorf poměrem 4:1. Na této výhře přitom měly obě bývalé chodovské lvice obrovský podíl, neboť to byla právě Nela Jiráková, která vsítila první a také poslední branku svého týmu a její kolegyně zase nahrávala na gól, který pro Chur znamenal stěžejní vedení 3:0. Odměnou za skvělý výkon pak byl pro Jirákovou udělený titul nejlepší hráčky utkání 

Do českého souboje v zahraničí se v rámci prvního kola elitní ženské švýcarské ligy dostaly celky Zug United s Ivanou Šupákovou a Kamilou Paloncyovou a FB Riders, za které nastupuje hned trojice českých florbalistek – Anna Bachratá, Veronika Loudová a Hana Poláková. Výhru nakonec z vyrovnaného souboje odvážely hráčky jezdkyň, neboť si velice povedenou premiérou prošla bývalá kapitánka pražských Bohemians Hana Poláková. Ta v zápase, stejně jako Nela Jiráková, skórovala jako první a zároveň poslední ze svého týmu a významně tak přispěla k výhře 4:2.

Tři body připisuje také Zollbruck, který si poradil poměrem 5:4 s Oberlandem. Lucie Řezáčová a Nikol Pekárková se pod tímto týmovým triumfem podepsaly asistencí. 

Švédsko a Finsko

Obě země odstartují nový ročník svých elitních soutěží již tento víkend, tedy 18. a 19. září.

​​

Obrázek