{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

KDYBYCH SI NEVĚŘIL, TAK DO HELSINGBORGU VŮBEC NECHODÍM, ŘÍKÁ ŠEBEK

Obrázek ke článku
18. 5. 2017

Hvězda Daniela Šebka nadále stoupá vzhůru. Nejprve se usadil v sestavě švýcarského mistra SV Wiler-Ersigen, poté v první formaci národního týmu. Nyní přichází další kariérní posun. Pravoruký útočník podepsal kontrakt s týmem švédské superligy FC Helsingborg. V  týmu se potká s dalším českým reprezentantem Patrikem Suchánkem.

S Wilerem jste získal mistrovský titul, na kterém jste se podílel gólem a nahrávkou. Čím to, že jste se nedohodli na pokračování spolupráce?
Ano, Superfinále byl obrovský zážitek, na který asi nikdy nezapomenu. Takový comeback se jen tak nepovede. Těch důvodů bylo více, ale nakonec jsme se nedohodli. Nicméně jsme se rozešli více než v dobrém.

Jak budete na angažmá v nejúspěšnějším týmu švýcarské historii vzpomínat?
Určitě v dobrém. Poprvé jsem poznal, jak to funguje v opravdu profesionálním klubu. Byly to tři krásné a velice úspěšné roky.

Po letech strávených ve Švýcarsku okusíte zřejmě nejlepší ligu planety. Jak probíhaly námluvy s novým týmem?
Sportchef Helsingborgu se dozvěděl od mého spoluhráče z reprezentace Patrika Suchánka, že mi končí smlouva, a tak mě kontaktoval. Poté to trvalo jen dva týdny, než jsme se finálně domluvili.

Můžete přiblížit podmínky, za kterých budete v přístavním městě působit?
Podepsal jsem roční smlouvu. K florbalu budu také pracovat, dvakrát nebo třikrát týdně pro sponzora týmu. Navíc budu také chodit na lekce švédštiny.

Helsingborg je mužstvo s vysokými ambicemi, v týmu působí finské hvězdy Kohonen, Kivilehto nebo Salo. Věříte si na novou výzvu?
Kdybych si nevěřil, tak tam nemusím vůbec chodit. Samozřejmě vím, že to nebude jednoduché, ale myslím si, že je to pro mě v tuhle chvíli správný krok.

Z mužstva po sezóně odešli klíčoví útočníci Johnsson a Dargren. Naznačili vám již v klubu, jaké s vámi v rámci sestavy mají záměry?
Nenaznačili. Já si myslím, že každý hráč si svoje místo musí sám vybojovat.

Měl jste i jiné možnosti?
Ano, možností jsem měl více. Hlavně ze Švýcarska, možná i lukrativnější, ale Helsingborg pro mě byla celkem jasná volba.

Proč nakonec vyhrála nabídka švédského týmu?
Jeden z důvodů byl ten, že jsem si vždycky ve Švédsku chtěl zahrát. Dalším faktorem byly velice dobré reference, které jsem o klubu měl od lidí, které znám.

V mužstvu s vámi bude působit také reprezentační kolega Patrik Suchánek. Jak moc vám jeho přítomnost může pomoci v začátku angažmá? Přeci jen už má ze Švédska bohaté zkušenosti.
Myslím si, že hodně. Jsem rád, že tam bude. Už teď jsem se ho ptal na spoustu věcí ohledně Švédska.

Obrázek