{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KOPECKÁ OPOUŠTÍ TATRAN, POSÍLÍ ŠVÝCARSKÉ MISTRYNĚ

Obrázek ke článku
8. 8. 2022

Další českou stopu zanechá v zahraničí Veronika Kopecká. Dvacetiletá florbalistka se stěhuje do Švýcarska, kde se stane součástí kádru Kloten-Dietlikon Jets, jež v uplynulé sezoně ženskou NLA vyhrál.

Pro odchovankyni florbalu v Dubí, která se následně přes Teplice dostala do Střešovic, půjde o první angažmá za hranicemi. Kloten, který se chystá na Czech Open, před nímž sehraje i přátelské střetnutí s juniorskou reprezentací, potvrdil příchod Kopecké na svých sociálních sítích. 

20letá florbalistka působila v Tatranu od sezony 2017/18. V ženské extralize debutovala o dva ročníky později a hned v nováčkovské sezoně zaujala, když posbírala v průměru více než bod na zápas. V součtu základní části a play-off stihla za tři ročníky zaznamenat 123 bodů. V roce 2021 si pak také coby členka juniorské reprezentace přivezla bronz z mistrovství světa v Uppsale.

Kopecká míří do velmi ambiciózního prostředí. Kloten ovládl tři poslední dohrané ročníky a patří ke špičce ženského florbalu ve Švýcarsku. Svou dominanci potvrdil v uplynulé sezoně, kdy si v superfinále smlsl na soupeřkách z Churu výsledkem 9:0.

​​

Obrázek