LANGER VYSTŘELIL KALMARSUNDU PRVNÍ VÝHRU, MADĚROVÁ TÁHNE SVŮJ TÝM

12. 10. 2021

Druhý říjnový víkend přivítal další kola téměř všech zahraničních soutěží, kromě nejvyšší ženské ve Švýcarsku, která měla týdenní pauzu. Tabulky jednotlivých elitních lig se postupně formují a velký podíl na úspěších jednotlivých celků mají také české tváře.

Česká stopa v zahraničí nadále úspěšně roste. O uplynulém víkendu se prosadila třeba nejlepší florbalistka světa pro rok 2020 Eliška Krupnová nebo bývalý střešovický kanonýr Filip Langer.

Švédsko

Krupnová vs. Remešová

Nejvyšší švédská ženská soutěž za sebou má další kolo, ve kterém opět řádily také české florbalistky. V zápase mezi Pixbem a Täby FC, v němž byly k vidění hned dvě tuzemské tváře, znovu úřadovala aktuálně nejlepší florbalistka České republiky Eliška Krupnová. Ta nejprve nahrávala na úvodní branku zápasu, poté třetí gól Pixba sama vstřelila a v prodloužení navíc přesným pasem mířeným na hůl spoluhráčky Cajsy Elmové pomohla rozhodnout o výhře 4:3. Proti ní stála v brankovišti nadějná česká brankářka Lenka Remešová, která celku Täby FC pomohla několika povedenými zákroky k zisku velice cenného bodu proti aktuálně v tabulce druhým švédským liškám.

Langer pomohl Kalmarsundu k prvnímu skalpu

Úspěšný víkend za sebou má také český florbalový talent Filip Langer, který dvěma kanadskými body pomohl svému klubu FBC Kalmarsund k první výhře této sezony. Bývalý střešovický kanonýr rozjel už první útočnou akci, která skončila brankou, když ve 14. minutě úspěšně nahrával švýcarskému spoluhráči Burkimu. V úvodu poslední periody navíc sám skóroval a jeho branka na 4:1 nejen že pro Helsingborg znamenala kritickou ránu, ale také se nakonec stala trefou rozdílovou, neboť florbalisté z Kalmarsundu nakonec vyhráli konečným poměrem 5:3.

Švýcarsko

Také v zemi helvétského kříže se to ve statistikách znovu hemžilo českými jmény. V souboji aktuálně posledního Thunu a pátého Zugu se představili hned dva tuzemští krajánci. V brance prvně jmenovaného celku se objevil gólman Jan Eckhardt, autorem třetí branky stejného klubu pak byl exmladoboleslavský Jan Řehoř. Ani tyto příspěvky ale Thunu bohužel k prvním bodům v aktuální sezoně nestačily a švýcarský celek se tak i nadále trápí s nulou v kolonce výher.

O poznání lépe na tom je pak momentálně třetí Köniz, za nějž nastupuje také Čech Martin Kisugite. Ten v nedělním zápase přispěl asistencí u prvního gólu a spolu se spoluhráči tak slaví další tři body za výhru 4:2.

Finsko

Maděrová jednou z tahounek týmu

Další zápas a další povedené představení v podání juniorské bronzové medailistky Vlaďky Maděrové. Dvacetiletá česká florbalistka zatím ve Finsku udivuje opravdu úchvatnou formou, po šesti zápasech má na svém kontě již šest kanadských bodů a roste s každou minutou na hřišti. V sobotním duelu proti finskému Classicu svou trefou znovu otevírala gólový účet zápasu a předznamenala tak cennou výhru svého klubu EräViikingit 4:3. Také díky výkonům této české naděje tak finské Vikings aktuálně obsazují druhou příčku elitní tabulky a na vedoucí tým ztrácí pouhý jeden bod.