MALANS S LUKÁŠEM VELTŠMÍDEM POSTUPUJÍ DO SEMIFINÁLE NATIONALLIGA A

19. 3. 2017

Je rozhodnuto! Do semifinále se kromě Wileru, Langnau a Curychu podívají i Malans s českým zástupcem Lukášem Veltšmídem. Alligator o tom rozhodli v sedmém utkání, které odehráli před domácím publikem. Jak se Veltšmíd vyjádřil krátce po utkání, nerad by zažil déjà vu.

Byl to boj až do konce. Alligator Malans vedli 3:2 na zápasy a vypadalo to, že v domácím prostředí Churu rozhodnou o svém postupu do semifinále. Tak se nestalo, soupeř se chopil kormidla a ošéfoval si utkání ve svůj prospěch. „Dá se mluvit o nedobytné pevnosti jménem Chur," směje se Lukáš Veltšmíd, zadák Malans. Stav série po šesti duelech? 3:3.

Teď to již bylo buď, a nebo. Naštěstí pro tým bývalého vítkovického hráče se poslední utkání mělo odehrát před domácími fanoušky z Malans. Stejně jako byla nedobytnou pevností hala soupeře, byla nedobytnou pevností i aréna Alligator. „Nevěřil bych, že domácí prostředí může být taková výhoda. Ten impuls od plné haly doma je opravdu k nezaplacení," kvituje Veltšmíd. Jeho tým ze tří duelů doma ani jednou neprohrál.

Kdo s koho a déjà vu

Zápas rozuzlení začal pět hodin po poledni v neděli devatenáctého března. A domácí před diváky, kterých dorazilo více jak devět set, od začátku dávali soupeři pocítit, kdo by měl postoupit do další části sezóny. Po šedesáti minutách hry pak skóre svítilo ve prospěch Veltšmídova týmu - 6:2.

„Spíše než úleva je to radost. Teď hlavně neusnout na vavřínech a připravit se na semifinále," nechal se slyšet zadák po utkání a dodal, že by nerad zažil déjà vu. „Nechceme zopakovat minulý rok, kdy jsme také v sedmém čtvrtfinálovém duelu vyřadili Wiler a potom jsme neměli takovou chuť po vítězství v semifinále."

UHC Alligator Malans - Chur Unihockey 6:2 (2:1; 1:1; 3:0); stav série 4:3
Branky: 11. Bärtschi, 19. a 59. Laely, 30. Buchli, 47. Berry, 59. Friolet - 6. Aeschbacher, 24. Riedi. Diváci: 976. Rozhodčí: Peter, Hürzeler.