{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MARTINÁKOVÁ SE LOUČÍ S TITULEM, ČEŠKY Z PIXBA BODUJÍ

Obrázek ke článku
13. 4. 2021

Zlatou tečku za kariérou o víkendu napsala Natálie Martináková. Útočnice švýcarského Dietlikonu byla u vítězství svého týmu v superfinále proti UHV Skorps, stříbro tak připadlo v první sezoně v zahraničí dvojici Lucie Řezáčová a Nikol Pekárková. O postupujícím do mužského souboje o zlato zatím stále není jasno, blíž k finále ale mají Martin Kisugite a Radek Sikora mladší. Ve Švédsku se v uplynulém týdnu zaskvěly Eliška Krupnová s Denisou Ratajovou, které táhnou Pixbo rovněž na cestě do superfinále.

Švýcarsko

Ženská NLA již zná svého vítěze. V sobotu se uskutečnilo superfinále, do kterého naskočily hned tři české hráčky. Na straně Dietlikonu, jenž vyhrál základní část ročníku a byl v pozici favorita, se představila ve svém zřejmě posledním zápase v životě Natálie Martináková. Jejími soupeřkami bylo duo Nikol Pekárková a Lucie Řezáčová, tedy dvě mladé florbalistky, které ve Švýcarsku zažívaly vůbec první sezonu.

Utkání bezesporu naplnilo očekávání florbalové veřejnosti, byť se muselo odehrát před prázdnými tribunami. Po výsledku 4:2 se nakonec mohly radovat hráčky Klotenu-Dietlikonu Jets. „Superfinále bylo hodně takticky svázané, ani jeden tým nechtěl udělat zbytečnou chybu. Jako vždycky to bylo o štěstí. Myslím, že jsme byly více trpělivé, několikrát zvonilo na tyče, ale nerozhodilo nás to. Skorps byly výborným a férovým soupeřem a věřím, že příští sezonu v superfinále nastoupí znovu,“ sdělila Martináková.

Ta se tedy s úspěšnou kariérou loučí už ve dvaadvaceti letech, příčinou jsou zdravotní obtíže. Emoce tak u ní byly po konci utkání o poznání větší. „Především úleva a štěstí. Myslím, že tohle byla minimálně mentálně nejtěžší sezona pro nás pro všechny. Ať už šlo o celé tréninky v rouškách, každotýdenní testování a celkový stres z pandemie. Všichni jsme byli šťastní, že jsme to dokázali dotáhnout do zlatého konce,“ popisuje účastnice mistrovství světa a česká i švýcarská šampionka. „Na tohle všechno budu vzpomínat jen v dobrém,“ dodává útočnice.

V mužském pavouku play-off stále bojují čtyři týmy, obě semifinálové série ale jsou 3:1 na utkání. V lepší pozici jsou aktuálně hráči Wileru s Radkem Sikorou mladším, kteří sice nejprve prohráli první duel proti Zürichu 3:7, ale následně potřetí zvítězili, tentokrát 5:3. Druhou sérii má ve svých rukách Köniz, jenž během posledního víkendu v obou případech vyzrál nad aligátory z Malans. Poprvé 9:7, přičemž Martin Kisugite jednou asistoval, v nedělním duelu pak po prodloužení 6:5. Lukáš Veltšmíd tentokrát nebodoval.

Švédsko

Poslední českou stopu ve Švédském království zajišťují reprezentantky Eliška Krupnová a Denisa Ratajová. Nutno říci, že útočnicím Pixba se v semifinále proti Endre velmi daří a výrazně svému celku napomáhají k vedení 2:0 na zápasy. Krupnová si v bojích o titul připsala již dvě branky a stejný počet asistencí, Ratajová se z gólu radovala dokonce čtyřikrát.

Obrázek