{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MATĚJ JENDRIŠÁK SE STAL NEJLEPŠÍM CENTREM SEZÓNY V SSL

Obrázek ke článku
20. 4. 2017

Prestižní švédský florbalový magazín Innebandymagazinet ve spolupráci se Svensk Elitinnebandy v týdnu před superfinále SSL ve Stockholmu vyhlašuje nejlepší hráče sezóny ve švédské Superlize mužů i žen. Nejlepším centrem pro sezónu 2016/2017 se stal český reprezentant Matěj Jendrišák, který je prvním Čechem, jenž dosáhl na toto ocenění.

Pro havířovského rodáka to není úplně první ocenění, v roce 2015 se po své premiérové sezóně ve Švédsku stal Nováčkem sezóny. Po dalších dvou sezónách však stanul na vrcholu ankety, kterou například v minulosti sedmkrát ovládl Mika Kohonen. Po Linusi Nordgrenovi převzal žezlo nejlepšího středního útočníka. „Je to čest a pěkný bonus k uplynulé sezóně,“ řekl Innebandymagazinetu Jendrišák.

Opora reprezentace ale zažila z týmového pohledu výsledkově zatím nejhorší sezónu ve Švédsku, Linköping po dvou superifnálových účastech tentokrát vypadl už ve čtvrtfinále, i když nechybělo mnoho – Mullsjö rozhodlo sérii až v sedmém utkání vítězstvím o jedinou branku 8:7.

Individuálně je však na tom český útočník čím dál lépe, letos posbíral 55 bodů za 30 gólů a 25 asistencí. „V sezóně jsme měli já i celý tým několik dobrých momentů, ale vyřazení ve čtvrtfinále zkazilo dojem z celé sezóny,“ prohlásil Jendrišák, který má o motivaci do další sezóny postaráno.

Vítězové sezónních anket SSL:
  • Hráč – Alexander Galante Carlström (Falun)
  • Centr – Matěj Jendrišák (Linköping)
  • Obránce – Emil Johansson (Falun)
  • Brankář – Eero Kosonen (Växjö)
Obrázek