MUŽSKÉMU FLORBALU KRALUJE IBF FALUN!

8. 10. 2017

Absolutní tečku za třídenním programem Poháru mistrů udělalo finále ve švédsko-finském zastoupení. Po tvrdé bitvě usedají na florbalový trůn šampioni ze švédského Falunu, kteří ve druhé třetině změnili remízový stav. Výhru 7:4 řídil Alexander Galante-Carlström s Rasmusem Enströmem.

Necelé dvě tisícovky sportovních příznivců se zamířilo podívat na světovou extratřídu do Seinäjoki Areny. Hned s úvodním hvizdem byli všichni přítomní svědky tvrdé bitvy, jejíž aktéři si nic nedali zadarmo. Stoprocentní nasazení, boj o každý centimetr hřiště, skvělé tempo a mnoho dalšího dodalo tomuto finále ten správný rozměr. Míček létal od hole k holi velmi přesně a jako první se dostal za záda Johana Rehna, jehož ruce nedokázaly zareagovat na změněný směr střely Mira Lehtinena. Dvě minuty na to vrátil zpět remízový stav Rasmus Enström po přesném pasu Alexandera Galante-Carlströma.

Během třech třetin padlo celkem jedenáct trestů. Více jich vyfasoval finský tým, jemuž nepomohl ani oddechový čas. Od poloviny zápasu musel totiž dohánět nepříjemné manko, když Falun otočil skóre z 1:2 na 6:2. Ve fantastické formě se ukázal Johan Rehn, který hatil jednu akci za druhou. Do vypjatých situací patřily také časté strkanice a ostré výměny názorů. Jedna větší šarvátka se strhla ve 42. minutě, kdy Casper Backby skončil na finském brankáři. Rozhodčí udělil jeden trest Classicu, dva putovaly na švédskou stranu.

Za stavu 6:3 pro úřadující mistry Svenska Superligan tancoval míček skrz malé brankoviště Falunu, ale jeden z obránců včas zasáhl. Florbalisté z Finska ještě ztenčili rozdíl mezi oběma týmy ránou v polovině 58. minuty, ale na více se už nezmohli. K pátému zásahu nevedla ani závěrečná power-play bez Lassiho Torisevy. Falun zvládl pasáž, kdy se hra přelévala ze strany na stranu a mohl radostně vtrhnout na hrací plochu. Na florbalový vrchol se vrací po roční odmlce.