{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NULA V SSL? SEN KAŽDÉHO GÓLMANA, ŘÍKÁ REMEŠOVÁ

Obrázek ke článku
21. 9. 2022

Všechny čtyři elitní zahraniční soutěže se naplno rozjely a v dobrém světle se ukázala i řada krajánků. Brankářce Lence Remešové se povedlo dokonce hned v úvodním kole zavřít branku a vychytat čisté konto. Pěti body (3+2) se ve švýcarské Unihockey Prime League blýskli Patrik Dóža a Radek Sikora, Martina Řepková zaznamenala druhý hattrick v řadě.

Lepší vstup do sezony si florbalistky Täby FC nemohly ani představovat. Na půdě nováčka z Akersbergy si připsaly vysoké vítězství 9:0. „Hrály jsme dobře jak dopředu, tak i dozadu. Skoro celý zápas jsme měly balonek pod kontrolou a nepustily jsme soupeřky téměř k ničemu. V naší hře byly vidět věci, které jsme trénovaly a na které jsme se chtěly zaměřit,” hodnotí úvodní duel sezony brankářka Remešová.

Ta začala svou druhou sezonu na předměstí Stockholmu čistým kontem. „Vychytat nulu v SSL je super pocit a něco, na co asi nikdy nezapomenu. Je to sen snad každého gólmana, který kdy chytal. Zvlášť skvělé to bylo proto, že se hrálo u regionálního rivala v jeho nové hale a jen od nás tam byly dva autobusy fanoušků. Hala byla plná a byla v ní super atmosféra. Vítězství a nula byly takovou třešničkou na dortu,” usmívá se odchovankyně florbalu v Novém Městě nad Metují.

K triumfu vykročily hráčky Täby již v první periodě, kterou ovládly 5:0. „Myslím si, že se nám to opravdu povedlo. Na druhou stranu, jednalo se o jeden z lehčích zápasů, takže je potřeba, abychom makaly dál a podobné výkony předváděly i se silnějšími soupeři, kteří na nás budou více tlačit,” ví Remešová, která utvořila na uplynulém mistrovství světa žen dvojici s Janou Christianovou.

Hned pod úvodní trefou byla navíc podepsaná asistencí Karolína Suchá, která tým posílila v letní pauze společně s další Češkou Eliškou Chudou. Obě dvě se v rámci prvního klání v novém ročníku SSL bodově prosadily. Suchá zaznamenala nakonec dvě přihrávky. Tu si připsala u gólu Chudé. „Jsem velmi ráda, že sem přestoupily a je skvělé je tady mít. Myslím si, že budou velkou hrozbou pro soupeře. Mají kvalitu a pozvednou celý tým. Pro mě je to největší výhoda mimo hřiště. Jsou super, je s nimi sranda a jsou to takové ‚výletnické dušičky’ jako já, takže když máme chvíli času, tak hned někam jedeme,” těší 25letou brankářku.

Ta také odhaluje cíle do právě rozběhnutého ročníku. „Vzhledem k tomu, že nám v minulé sezoně play-off těsně uteklo, tak teď je na prvním místě, abychom se do vyřazovací části dostaly. Tým posílil, klub udělal všechno proto, aby se neopakovalo to, co se stalo v uplynulém ročníku a teď je jen na nás, abychom pracovaly pořád tak, jak máme, a abychom předváděly to, co je v našich silách,” vysvětluje Remešová.


Řepková vládne bodování ve Švýcarsku, pět bodů Dóži a Sikory

Linköping pod taktovkou kapitána Matěje Jendrišáka zvládl oba úvodní duely v sezoně. Pod triumfu nad Hagundou zdolal v úterní předehrávce Thorengruppen na jeho palubovce v prodloužení, když srovnal v posledních vteřinách a v prodloužení pak díky asistenci Josefa Rýpara rozhodl. Kalmarsund s Filipem Langerem v sestavě na úvod prohrál v derby s Vaxjö.

Vítězství si na úvod sezony připsalo v ženské SSL i Endre s Nelou Jirákovou v sestavě, která asistovala na třetí zásah svého celku v duelu proti Malmö. Radost z triumfu si mohla užít i Vanessa Rebecca Keprtová, která ve třetí části klání s Lundem přihrávala na rozdílový gól. Brankou a asistencí se na výhře Pixba na hřišti Falunu podílela Eliška Krupnová.

Petr Majer zažil ostrou premiéru ve finském Westend Indians. Nejprve jeho tým zdolal Nokian na jeho palubovce 7:4, duel na půdě Happee pak dokráčel za stavu 2:2 do nájezdů. Juniorský mistr světa z roku 2021 jel ve čtvrté sérii, ale neproměnil a protože ani jeho spoluhráč následně neslavil úspěch, připsal si jeho tým jen bod.

Opravdu povedený vstup do sezony prožívá Martina Řepková, která zaznamenala na půdě Riders při triumfu 4:1 druhý hattrick v řadě a s osmi body vede kanadské bodování UPL. Pod výhrou Laupenu nad St. Gallenem 10:3 se čtyřmi body podepsala Hanka Lacková, která je v prozatímní tabulce bodování se šesti body na třetím místě. Na dělené páté příčce jsou pak Denisa Ratajová, která se při remíze s Bernem blýskla třemi body, a Lucie Řezáčová z Zollbrücku, jíž se povedlo při porážce s mistryněmi z Klotenu skórovat.

Ani pět bodů Patrika Dóži, které posbíral za hattrick a dvě asistence, a asistence Martina Pražana nestačilo na úspěch ve střetnutí s šampionem z Curychu. Ten si z Usteru přivezl vítězství 12:7. To tři góly a dvě nahrávky navrch v podání Radka Sikory přispěly k drtivému triumfu Wileru nad Veltšmídovým Malans. Asistencí se v Churu prosadil Daniel Šešulka, jehož tým nestačil na St. Gallen.

​​

Obrázek