{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

OBRÁNCE ŠEŠULKA LÉČI ZRANĚNÉ RAMENO, NA POHÁR MISTRŮ BY MĚL BÝT FIT

Obrázek ke článku
30. 9. 2017

Švýcarskou nejvyšší soutěž Nationalliga A čeká poslední zářijový den již čtvrté kolo, čeští fanoušci ale postrádají jednu z postav tamní ligy. Mistrovskému Wileru-Ersigen chybí klíčový obránce Daniel Šešulka. Rodák z Ostravy si ve švýcarském poháru poranil rameno, se kterým má problém již potřetí.

Před třemi týdny vyhrál Wiler-Ersigen svůj druhý Superpohár, pod kterým jsou podepsaní hned dva Češi. Za realizační tým trenér Radek Sikora a za hráče obránce Daniel Šešulka. Pro toho měl pohár i jednu kaňku. 
„Špatně jsem spadl na loket a rameno se vyhodilo. Naštěstí se ale hned vrátilo zpět," popisuje Šešulka zranění. I tak si tento pád vyžádal nucenou pauzu. Wiler odehrál již tři utkání s bilancí dvou výher, do žádného z nich však odchovanec FBC Ostrava nezasáhl.

Šešulka musí brát prášky proti zánětu a bolesti, kromě toho dvakrát týdně navštěvuje týmové fyzioterapeuty, se kterými se pomocí nejrůznějších přístrojů snaží uvolňovat svaly. I když to může vypadat, že má dvaadvacetiletý bek momentálně spoustu času, rozhodně nezahálí. „Bohužel s tím časem je to právě naopak. Musím se účastnit každého tréninku, kde jsem místo florbalu ve fitku nebo na kole. Do toho mám ještě individuální fitness plán," vysvětluje.   

I když ještě není znám přesný termín jeho návratu na palubovky, lékaři dělají vše pro to, aby byl zcela připravený na Pohár mistrů, který se letos uskuteční ve finském Seinäjoki. „Ve středu jsem vyzkoušel první trénink s florbalkou, zatím ale bez soubojů tělo na tělo. Se štěstím si možná zahraju už tento víkend, přesto nechceme nic uspěchat. Kvůli Champions Cupu je potřeba, abych byl na sto procent zdravý a připravený."

Pohár mistrů se letos odehraje 6.-8. října ve finském Seinäjoki za účasti švédského Falunu, švýcarského Wileru-Ersigen, českého Chodova, německého UHC Weissenfels, finského mistra Classicu a druhého domácího týmu SPV. Ženy bude reprezentovat švédské IKSU, norská Sveiva, švýcarský Dietlikon, české Ivanti TIGERS Jižní Město. Za Finsko pak mistryně z Classic a druhým domácím týmem bude TPS.

​​

Obrázek