{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PILOT FORMULE 1 SE BLÝSKL DVĚMA GÓLY BĚHEM DUELU V HELSINKÁCH

Obrázek ke článku
26. 1. 2017

Florbalový svět má dalšího slavného hráče. Po Rogeru Federerovi, Peteru Forsbergovi a jiných je tu další milovník děrovaného míčku. Tentokrát ze světa motosportu - jezdec Formule 1 a mistr světa 2007 - Kimi Räikkönen.

Tu a tam se o sportovním fenoménu poslední doby jménem florbal zmíní i některé osobnosti. Tak, jako například v listopadu 2015 Roger Federer, když se na tenisové rozlučce finského tenisty Jarkko Nieminena zeptal na florbal. A koho? Hned dvou hokejových legend, Teemu Selänneho s Peterem Forsbergem. Druhý jmenovaný přikývl, že několikrát týdně florbal hraje.

Nyní se před objektivem kamery ukázala s florbalkou v ruce další sportovní hvězda: známý jezdec Formule 1 ze stáje Ferrari, Kimi Räikkönen. Ve čtvrtek 19. ledna si zahrál v hlavním městě Finska, Helsinkách, v hobby zápase. A vedl si velmi dobře, v utkání se blýskl dvěma góly. Přitom již v březnu pro rodáka z Espoo odstartuje již 15. sezóna ve Formuli 1 Velkou cenou Austrálie. 

Podívejte se na video finské televize YLE ►

Räikkönen s Federerem ale nejsou jediní, kdo florbal hraje. Vášní k florbalu je známý i švéd Mats Sundin, bývalý hráč Toronta Maple Leafs a nynější člen hokejové síně slávy. Ten se dokonce pro Toronto Sun v březnu 2008 nechal slyšet, že florbal je skvělý sport, který mu hodně dal. A jak dodal, nejlepší na něm je, že je levný. A podobně se vyjádřil i kanaďan John Tavares, kapitán New York Islanders a zároveň vítěz Světového poháru.

V českém prostředí se s florbalkou v ruce ukázal například v roce 2012 tenista Tomáš Berdych, který prostřednictvím svého facebookového profilu podpořil reprezentaci mužů v bojích na MS. Na charitativních turnajích Pavla Petra si pak florbal zahrály například rychlobruslařka Martina Sáblíková nebo snowboardistka Eva Samková.


Obrázek