{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

POHÁR MISTRŮ SE BLÍŽÍ! CHODOV S TIGERS VYRÁŽÍ DO SEINÄJOKI

Obrázek ke článku
4. 10. 2017

Velkolepá florbalová akce se blíží neúprosným tempem a strhne na sebe opět velkou pozornost. Do finského města Seinäjoki se sjede světová extratřída v podání šesti mužských a stejného počtu ženských týmů. Ty budou v následujících dnech bojovat o titul nejlepšího celku světa.

Pohár mistrů si po roce opět zahrají florbalisté Chodova, kteří vymění zemi Tre Kronor za vedlejší Finsko. Ačkoliv svěřenci Davida Podhráského ve švédském Borås přestříleli před rokem Greåker 8:4, následně si vylámali zuby na pozdějším vítězi celého turnaje. Storvreta jim uštědřila porážku 7:2. Florbalisté z Prahy 11 se dokázali v loňské sezoně popasovat v Superfinále s vítězem základní části Tipsport Superligy, Mladou Boleslaví. Značně posílený kádr ztratil v dosavadním průběhu české soutěže pouze jeden bod a teď jej čeká mezinárodní duel s Weissenfels. Jestliže se bude opakovat postup ze čtvrtfinále, jako tomu bylo v roce 2016, narazí třetí tým superligové tabulky na domácí Classic.

Druhý český tým, co se vydá na dalekou cestu, odehrává svá domácí střetnutí také na hale Jižního Města. Tigers suverénně ovládly poslední zápas sezony proti Vítkovicím, na nějž se připravily o poznání lépe než jejich soupeřky a uštědřily jim tak druhou porážku za celé sezonní období. Rytířky loni vzdorovaly na Poháru mistrů věhlasnému Pixbu, ale po porážce 3:4 jim zbyl jen smutný výraz v obličeji. Aktuální lídři ženské extraligy poměří síly nejprve s finským TPS. Pakliže zaznamenají vítězství, postaví se v sobotu ráno tváří tvář mistryním Švédska.

Představení soupeřů českých týmů

UHC Weissenfels

Německý klub založen roku 1999 byl již třináctkrát mistrem tamní soutěže v kategorii mužů. V letošní sezoně nastřádal ze tří utkání devět bodů a společně s Red Devils Wernigerode okupuje čelo tabulky. Hlavním trenérem je Lars Schauer.

TPS

O čtyři roky starší oddíl než jsou soupeři pražského Chodova. Ženy TPS se pod taktovkou kouče Akiho Vilandera pohybují přesně ve středu tabulky s jednou výhrou a dvěma porážkami.

Pohár mistrů se skládá z těch nejlepších mužstev. Jedná se o šampiony Česka, Finska, Švédska a Švýcarska. Přidá se k nim druhý tým finské nejvyšší soutěže a vítěz Euro Floorball Cup 2016.

Mužská část

Účastníci: Classic, SPV (oba Finsko), IBF Falun (Švédsko), SV Wiler-Ersigen (Švýcarsko), Florbal Chodov (Česko), UHC Weissenfels (Německo)

6. října

9:45       čtvrtfinále 2        Florbal Chodov – UHC Weissenfels

19:00     čtvrtfinále 1        SV Wiler-Ersigen – SPV

7. října

13:00     o 5. místo            Poražený ze čtvrtfinále 1 – Poražený ze čtvrtfinále 2

15:30     semifinále           Classic – Vítěz čtvrtfinále 2

18:30     semifinále           IBF Falun – Vítěz čtvrtfinále 1

8. října

14:15     finále

Ženská část

Účastnice: Classic, TPS (oba Finsko), IKSU (Švédsko), UHC Dietlikon (Švýcarsko), Tigers Jižní Město (Česko), Sveiva IB (Norsko)

6. října

12:30     čtvrtfinále 2        Tigers Jižní Město – TPS

16:00     čtvrtfinále 1        UHC Dietlikon – Sveiva IB

7. října

9:30       semifinále           IKSU – Vítěz čtvrtfinále 2

10:00     o 5. místo            Poražený ze čtvrtfinále 1 – Poražený ze čtvrtfinále 2

12:30     semifinále           Classic – Vítěz čtvrtfinále 1

8. října

11:30     finále

Obrázek