{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POHÁR MISTRŮ V OSTRAVĚ STARTUJE UŽ ZA 40 DNŮ

Obrázek ke článku
2. 12. 2019

Praha, Ostrava a dvakrát mladá Boleslav. Celkem čtyřikrát v historii se nejlepší světové týmy sešly v České republice v rámci mezinárodního klubového měření sil. Další ročník Poháru mistrů se blíží a proběhne už za 40 dnů 11. a 12. ledna v Ostravě. Česko budou reprezentovat domácí hráči a hráčky 1. SC Vítkovice.

Historie této soutěže, která se dříve jmenovala European Cup a Euro Floorball Cup, sahá až do roku 1993. První ročník ovládly švédské týmy – mezi muži Balrog IK a mezi ženami VK Rasket. O premiérovou českou účast se postaral Tatran, který skončil v roce 1994 na čtvrtém místě.

Nejúspěšnější zemí je s celkovým počtem 42 titulů Švédsko, následuje Finsko, které vybojovalo šest prvenství. Švýcarské týmy získaly zlaté medaile čtyřikrát a Česká republika na nejvyšší metu stále čeká. Největším úspěchem bylo stříbro Vítkovic (muži 2010, ženy 2014, 2019) a Tatranu (muži 2011). Z bronzu se radovaly mezi muži Tatran (2015), Chodov (2016) a v ženách Děkanka (2007), Tigers (2009) a Vítkovice (2016).

Nadcházející ročník nabídne souboj českého, švédského, finského a švýcarského mistra. V kategorii mužů tak dojde na semifinálové souboje mezi švédskou Storvretou a domácími Vítkovicemi a následně finský Classic vyzve švýcarský Wiler. Ženkou kategorii zahájí finsko-švýcarský souboj SB-Pro a Jets. Druhý finalista vzejde z dvojice Täby a Vítkovice.

Více informací ke vstupenkám najdete ZDE.

Pokud se chce účastnit Poháru mistrů jako dobrovolník, více informací včetně přihlašovacího formuláře najdete ZDE.


Obrázek