{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

POHÁR MISTRŮ ZNÁ KOMPLETNÍ ČTVEŘICI FINALISTŮ

Obrázek ke článku
1. 10. 2016

Florbalový pohár mistrů se pomalu chýlí ke konci. Před posledním utkáním sobotního dne už rozklíčoval kompletní složení nedělních finálových klání. Ta se naneštěstí pro české celky musí obejít bez nich.

Finské superfinalistky ve finále

Jak ženské, tak mužské finále Poháru mistrů bude švédsko-finským soubojem. V prvním semifinále se o vstupenku do neděle utkal švédský vítěz základní části IKSU a finský superfinalista a náhradník za absentující mistryně Classic. Právě finský tým se jako první chopil vedení, před polovinou utkání pak vedl už o tři branky. Jenže horký adept na letošní švédský mistrovský titul dokázal během deseti minut stav srovnat. Ve třetí třetině pak Švédky promarnily příležitost trestného střílení a o postupujícím celku rozhodlo až prodloužení. V něm obstály lépe Finky.

Druhé semifinále je bolestivou zprávou pro české fandy. Vítkovice třetí utkání s Pixbem během krátké doby dobře rozehrály, do šťastného konce ho ale nedovedly. Lví podíl na tom měla česká posila švédského mistrovského celku, Eliška Krupnová, která se podepsala pod dvě branky. Proti Classic tak nastoupí v neděli právě Pixbo.

Severské finále

Do finále to nakonec nedotáhl ani Chodov, který rovněž bojoval se švédským mistrem. Storvreta svou suverenitu odhalila až v poslední dvacetiminutovce, do té doby hrála s českým celkem vyrovnanou partii. Po čtvrté brance ale Chodov odpověď nenašel, na druhou stranu Storvreta svou finálovou účast pojistila.

V posledním semifinálovém klání se střetl mužský celek Classic s mužským celkem Pixba. Ať však chtěla formace kolem Martina Östholma sebevíc, Classic pečetilo jejich sebemenší prohřešky a už od začátku si šlo pro vítězství. Dvě branky Pixbo obdrželo ve chvíli, kdy se bez brankáře snažilo finské mistry přečíslit. Stejně jako obě ženská semifinále skončila svorným výsledkem, ani druhé mužské klání se od prvního výsledkově nelišilo.

VÝSLEDKY POHÁRU MISTRŮ 2016, SOBOTA 1. ŘÍJNA:

9:30 – ŽENY – Classic vs. IKSU 4:3pp

12:30 – ŽENY – Pixbo Wallenstam IBK vs. 1. SC Vítkovice 4:3

15:30 – MUŽI – Strovreta IBK vs. Florbal Chodov 7:2

18:30 – MUŽI – Classic vs. Pixbo Wallenstam IBK 7:2

21:00 – MUŽI – Grasshopper Club Zurich vs. Greåker IBK 17:5

PROGRAM POHÁRU MISTRŮ 2016, NEDĚLE 2. ŘÍJNA:

8:15 – ŽENY – Piranha Chur vs. Nauka (o páté místo)

11:00 – ŽENY – Classic vs. Pixbo Wallenstam (finále)

13:45 – MUŽI – Classic vs. Storvreta IBK (finále)


Obrázek