{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

POPRVÉ V ROLI MISTRA: CESTA BOLESLAVI NA POHÁR MISTRŮ

Obrázek ke článku
2. 1. 2019

Mladoboleslavský florbal zažil už dva poháry mistrů, tentokrát poprvé tým kvůli turnaji opouští své město a na Champions Cup vyráží jako mistr Tipsport Superligy. V průběhu klíčové sezony ovládl základní část a následně i play-off na jehož konci zvítězil v nejdůležitějším utkání – Superfinále, díky čemuž si vysloužil účast právě na Poháru mistrů.

V roce 2011 se Mladá Boleslav turnaje zúčastnila jako pořadatelský tým. V roce 2015, protože se Champions Cup hrál opět v České republice, dostala šanci jako poražený superfinalista. V roce 2018 se však jako teprve čtvrtý tým v historii zapsala na seznam vítězů nejvyšší mužské soutěže a na turnaji poprvé nastoupí v roli mistra.

Z pětatřiceti utkání, která v rámci superligového programu loni Mladá Boleslav absolvovala, padla jen čtyřikrát, z toho jen dvakrát v základní hrací době. Dvojí porážku od Vítkovic navíc odčinila v klíčovém boji o titul, kdy brankou Milana Tomašíka v prodloužení rozšířila řady mistrů české ligy. Také v letošní sezóně zatím tým Jana Pazdery vládne tabulce, není tomu ale dlouho. Do čela se Boleslav vyšvihla díky vítězství nad Spartou, která do té doby držela obdivuhodnou sérii vítězství.

Tým prošel před startem nové sezony obměnou. Boleslavskou branku opustil David Rytych, na jeho místo povolal mistrovský tým mladého Petra Musila z Pardubic. Do České Lípy odešel Radek Krajcigr, nejvýraznějším jménem, které naopak řady Mladé Boleslavi posílilo, byl vítkovický Martin Tokoš, který si navzdory prohranému superfinále v dresu Vítkovic zahraje na poháru mistrů právě za Boleslav. Obranné řady posílil Aleš Höffer z Bohemians.

První ze dvou klání na Poháru mistrů nebude pro Boleslav jednoduché. V nejsledovanějším utkání dne bude čelit Storvretě.

Program Poháru mistrů mužů:
Čtvrtek 3. ledna

13:00 Classic – Köniz (SFM1)

19:00 Storvreta – Boleslav (SFM2)

Pátek 4. ledna

13:00 poražený SFM1 – poražený SFM2 (o 3. Místo)

19:00 vítěz SFW1 – vítěz SFW2 (finále)

Soupiska Boleslavi pro pohár mistrů:

7 Novák Tomáš, Obránce

14 Chroust Tomáš, Útočník

16 Chroust Tadeáš, Útočník

17 Bína Jakub, Útočník

18 Řehoř Jan, Obránce

20 Tokoš Martin, Útočník

24 Pluhař Josef, Útočník

25 Gruber Jakub, Útočník

28 Höffer Aleš, Obránce

33 Jelínek Jan, Obránce

40 Curney Jiří, Útočník

58 Zakonov Filip, Obránce

70 Krzyžanek Petr, Obránce

71 Tomašík Milan, Útočník

74 Bauer Lukáš, Brankář

80 Musil Petr, Brankář

88 Natov Jan, Útočník

KDE POHÁR MISTRŮ SLEDOVAT?

www.ceskyflorbal.cz/championscup 

www.floorball.org/cc2019

​​

Obrázek