{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POVEDENÝ TÝDEN KRAJÁNKŮ, HANZLÍKOVÁ SE BLÝSKLA ČTYŘMI BODY

Obrázek ke článku
19. 1. 2021

Nabitý program zahraničních soutěží nezpomalil ani v dalším lednovém týdnu. Čeští krajánci se ukázali ve Švýcarsku, Finsku i Švédsku. Bodově se nejvíce zadařilo Tereze Hanzlíkové, která posbírala hned čtyři body! Prosadili se také Kamila Paloncyová, Patrik Dóža, Eliška Krupnová, Marek Beneš či Matěj Jendrišák.

Švýcarsko

Ženská soutěž NLA se již rozdělila na dvě části – Master a Challenge. V každé z nich je pět družstev. Ty postupně sehrají zápasy mezi sebou a podle výsledků se rozhodne, kdo postoupí do bojů o titul. Play-off mají zajištěny všechny týmy z lepší Master skupiny, z horší půlky postoupí tři.

V uplynulém týdnu se uskutečnila pouze trojice duelů. Dietlikon s Natálií Martinákovou, která oznámila nečekaný posezonní konec, si připsal důležité vítězství nad rivalem z Churu. Piraně, mezi kterými nechyběly Martina ŘepkováNelou Jirákovou, nenašly na Jets recept a musely se smířit s jednoznačnou porážkou 0:6.

Nejpočetnější zastoupení krajanek mělo utkání Zugu s Bernem. Vyrovnaný duel nakonec vyzněl lépe pro Bern. Celkově 6:5. Tereza Hanzlíková si vysloužila ocenění hráčky utkání, neboť se blýskla čtyřmi body (1+3)! Také ostatní stálice Zugu byly vidět. Eliška Trojánková jednou skórovala a Kamila Paloncyová přidala gól a dvě asistence.

„Myslím, že ten zápas vystihl přesně pozici, ve které se náš tým nyní nachází. Udělaly jsme obrovský kus práce a posunuly se herně dopředu, ale za top čtyřkou jsme stále ještě několik kroků pozadu. Jsme mladý tým, kterému chybí zkušenosti, ale ty můžeme získat právě z těchto top zápasů. Na druhou stranu jsme si v tomhle zápase dokázaly, že jsme schopné přinejmenším držet krok po celou dobu a soupeřky pěkně potrápit,“ hodnotila utkání Paloncyová.

Red Lions uspěli v napínavém duelu nad Riders 7:6. Souboj mezi Laupenem a Red Ants se odložil z důvodu karantény v týmu červených mravenců.

Mužská nejvyšší soutěž má za sebou dvojkolo, v němž byli opět Češi vidět. Nejvíce se dařilo Patriku Dóžovi, který si ve dvou vítězných duelech za Rychenberg připsal tři branky (1+0 a 2+0). Body zaznamenali také Josef Pluhař (0+1) s Davidem Šimkem (1+1), ale jejich Thun naopak ani jednou na výhru nedosáhl.

Nad síly předposledního týmu byl i Uster, za nějž nastupují Martin PražanOndřejem Svatošem. Druhý jmenovaný se na výsledku 6:2 podílel dvěma asistencemi. V dalším duelu Usteru proti vůbec poslednímu Sarnenu pro změnu jednou skóroval Pražan. A tým z chvostu soutěže si neporadil ani s Langnau, byť se Jan Daniš prosadil dvěma body (1+1).

Přestože nestačil o víkendu na Chur s Danielem Šešulkou, tabulku NLA stále vede Willer s Radkem Sikorou mladším. Könizu Martina Kisugiteho patří třetí příčka. Nejúspěšnějším českým hráčem v osobních statistikách je David Šimek, jenž je na devátém místě kanadského bodování.

Finsko

V zemi tisíce jezer se opět odehrála další kola ženské F-liigy. Vlaďka Maděrová v dresu EräViikingit zasáhla do dvou duelů. Nejprve si florbalistky Erä dokázaly poradit s Loistem 6:2, čímž zvítězily potřetí v řadě, ale následně těsně nestačily na SSRA 4:5. Celkově se nachází helsinský tým tři kola před koncem stále na poslední příčce skupiny A, byť už jen o jediný bod.

Švédsko

Také ve druhé severské zemi soutěže nezahálely. V mužské Superligan se představil Marek Beneš v Pixbu a lišky napodobily finskou Eru. V prvním duelu s Mullsjö uspěly v poměru 4:3, přičemž český útočník se prezentoval dvěma góly, ale poté neuspěly proti Växjö 6:11. I ve druhém utkání Beneš bodoval, jeho tým však zůstává v tabulce až devátý.

Další krajánci v dresu pátého Linköpingu se mohli radovat z výhry. Josef Rýpar a Matěj Jendrišák totiž zasáhli do souboje s Mullsjö. Na skóre 9:3 se výrazně podílel Jendrišák, jenž zaznamenal hattrick, do kterého počítáme opět i proměněný nájezd.

Poslední českým zástupcem je brankář Jan Eckhardt. Ten se dostal na soupisku Höllvikenu v soubojích s Kalmarsundem a Dalenem. Prvně se do brankoviště nedostal, ale to se změnilo s Dalenem. Bohužel se Eckhardtovi nepodařilo zastavit gólový příděl soupeře a oranžový celek podlehl 5:13.

V ženské soutěži rovněž zasáhly do hry všechny Češky. Jedenácté Malmö s Terezou Urbánkovou zvítězilo nad Lundem 3:0 a poté odehrálo velmi vyrovnané klání s Endre. To dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byly nakonec přesnější hráčky Endre.

Ženy Pixba byly v obou případech šťastnější. S Warbergem si lišky, včetně Elišky Krupnové, Michaely Kubečkové a Denisy Ratajové, poradily po zajímavém průběhu 7:6 a prvně jmenovaná nejlepší hráčka světa roku 2020 dvakrát skórovala. Proti Falunu to bylo mnohem jednoznačnější. A výsledek 9:3 opět nesl silnou českou stopu. Krupnová přidala hattrick, čímž se drží v první desítce kanadského bodování ligy, a Ratajová dvě finální nahrávky. Pixbu patří třetí pozice.

Obrázek