{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


RADOST VYSTŘÍDALO ZDĚŠENÍ. VE ŠVÉDSKU POSTUPUJÍCÍ TÝM POŠLAPAL HRÁČE

Obrázek ke článku
6. 4. 2018

Ve švédské čtvrté nejvyšší soutěži je v regionu Västergötland rozhodnuto o postupujícím do celostátní Divize 1, kterým je tým Fristads GoIF. Jeho radost z postupu se však nečekaně proměnila v drama, když se hráči v euforii nevyhnuli soupeři a vážně ho zranili. Informace o události přinesl Innebandymagazinet.se.

Fristads uspěl v prvním utkání série hrané na dvě vítězství poměrně bez problémů a stejně slibně se pro něj vyvíjel i druhý souboj. Skövde ale v poslední třetině zabralo, nastřílelo pět branek a zcela tak vymazalo náskok svých soků, přičemž do konce základní hrací doby zbývalo pouhých 55 vteřin. V čase 59:57 ale Victor Lennartsson prakticky zajistil postup svého týmu brankou na 7:6.

Velké emoce tak byly na místě. Celá lavička vítězného týmu vystartovala na hrací plochu, kde naháněla šťastného střelce. Tradiční obrázek velkých vítězství. Pod jejich nohama ale zmizel jeden z hráčů v červeném.

Dennis Vallin-Lans zůstal ležet, jeden ze soupeřů se k němu okamžitě sklonil. Dvaadvacetiletý hráč nakonec odešel ze hřiště po svých, nemocnici ale již neopustil. Výsledkem euforie soupeřů jsou zlomeniny lícní kosti i čelisti a natržené víčko. Vážná zranění museli švédští lékaři řešit operací.

Navzdory všemu je Dennis Vallin-Lans podle Innebandymagazinetu v dobré náladě, událost však odmítl komentovat s odkazem na svůj klub. Jeho sportovní ředitel Oscar Hjerpe ale také nemá zatím co říci. „Je to čerstvé a ještě jsme ve vedení klubu další postup nediskutovali. Než podnikneme další kroky, chceme znát výpovědi všech účastníků tohoto incidentu.“

Skövde nyní doufá v brzké uzdravení svého hráče, který by měl být z nemocnice v dohledné době propuštěn. Podle Oscara Hjerpeho by další postup měl být znám během následujících dní.

Video z incidentu můžete zhlédnout na webu Innebandymagazinet.se

Obrázek