{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


RATAJOVÁ KONČÍ V PIXBU, NOVÉ ÚTOČIŠTĚ NALEZLA POD ALPAMI

Obrázek ke článku
13. 5. 2022

Česká reprezentantka Denisa Ratajová mění své působiště. Po čtyřech letech strávených ve švédském Pixbu se stěhuje do Švýcarska, kde bude v nadcházející sezoně oblékat dres celku Zug United. Jako první Češka tak okusí všechny čtyři nejlepší soutěže na světě.

Do zahraničí odešla 26letá florbalistka z Vítkovic. V sezoně 2015/16 poprvé oblékla dres finského SB-Pro, odkud po třech letech zamířila právě k liškám, kde se potkala s kapitánkou reprezentace Eliškou Krupnovou. Nyní si poprvé zahraje v NLA.

„Byla jsem otevřená, dá se říci, všemu – Švýcarsko, Česko, nebo Švédsko. Zájem byl ze všech zemí. Hrát SSL a měřit se s nejlepšími týmy, hráčkami a být v týmu, který bojuje o zlato, je super. Hlavně poslední sezonu jsem ale nebyla úplně spokojená. Cítila jsem, že potřebuji změnu, posunout se i mimo florbal. Zug nabízí zajímavé pracovní možnosti, které věřím, že se podaří zrealizovat. A myslím si, že tohle by mi mohlo pomoci být ve větší pohodě i po florbalové stránce. Těším se na nové výzvy a na Švýcarsko samotné,” cituje Ratajovou agentura Fap Agency.

Odchovankyně FBC Ostrava má na svém kontě bronz z juniorského mistrovství, v roce 2014 dokázala s Vítkovicemi uspět v superfinále, o čtyři roky později ovládla s SB-Pro finskou ligu, v SSL dvakrát dokráčela s Pixbem do superifnále, avšak pokaždé slavil Thorengruppen.

​​

Obrázek