{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŘEZÁČOVÁ S PEKÁRKOVOU SI ZAHRAJÍ ŠVÝCARSKÉ SUPERFINÁLE

Obrázek ke článku
6. 4. 2021

Pro některé české vyslance v zahraničí už sezona skončila, ti nejúspěšnější však nyní bojují v semifinálových sériích a ve Švýcarsku dokonce známe složení ženského superfinále. V něm se představí Natálie Martináková z Dietlikonu s duem Nikol Pekárková a Lucie Řezáčová ze Skorps. V mužské části jsou stále ve hře Martin Kisugite, Lukáš Veltšmíd a Radek Sikora mladší. Ve Švédském království se rozhodlo o soupeři dámského Pixba, lišky se mezi čtyřmi nejlepšími utkají s Endre.

Švýcarsko

Ve své první sezoně v zemi helvétského kříže se na superfinále mohou těšit Lucie ŘezáčováNikol Pekárkovou. České duo v dresu UHV Skorps bylo u jednoznačného vítězství v semifinálové sérii proti Bernu 3:0 na zápasy. Poslední duel přitom skončil 8:1 a Řezáčová byla u klíčové výhry vyhlášena hvězdou utkání, neboť zaznamenala dokonce hattrick.

„Do semifinále jsme šly s respektem, ale s chutí všechny zápasy vyhrát, což se nám povedlo na výbornou! S Lůcou Řezáčovou jsme si semifinále moc užily a jsme rády, že nedošlo k žádnému dramatu a sérii jsme ukončily nejrychlejší možnou cestou. Naštěstí nás nerozhodila ani pauza kvůli karanténě Wizards před třetím zápasem a zvládly jsme zvítězit i napotřetí,“ říká Pekárková. V boji o zlato je tak čeká Dietlikon s Natálií Martinákovou. „Připravujeme se aktuálně na finále, na které se proti Jets moc těšíme. Jedná se totiž o naše první superfinále ve Švýcarsku a vůbec první finále v historii Skorps,“ dodává česká univerzálka.

V mužské NLA semifinálové souboje teprve odstartovaly, nicméně výsledky úvodních duelů jsou známy. Wiler-Ersigen je na nejlepší cestě do další fáze play-off. Nad vítězem základní části, tedy Zürichem, vede tým s Radkem Sikorou mladším 2:0 na utkání. Ve druhé části pavouka a souboji krajánků Martina Kisugiteho z Könizu a Lukáše Veltšmída z Alligator Malans je stav zatím vyrovnaný. První zápas vyzněl lépe pro aligátory, kteří i díky dvěma asistencím Veltšmída uspěli 7:5. Následně se po otočce z 0:2 na 6:2 radovali hráči Könizu.

Švédsko

V minulém týdnu slavilo ženské Pixbo postup do semifinále. Nyní je už jasné, že Elišku Krupnovou a Denisu Ratajovou čeká v následujících dnech v sérii proti Endre. K vidění tak bude střet druhého celku po základní části se třetím.

Obrázek