{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


S FLORBALKOU PO SVĚTĚ! JAK SE ŽIJE ČECHŮM V ZAHRANIČÍ?

Obrázek ke článku
14. 10. 2020

Nová florbalová sezona má za sebou úvodní měsíc, oproti těm předchozím je však odlišná. V rámci koronavirových opatření týmy musí počítat s různými nepříjemnostmi včetně současného pozastavení soutěží. Český florbal se v nelehké době rozhodl připravit pro čtenáře novou sérii článků. Na své si přijdou především milovníci cestování, ponese totiž název „S florbalkou po světě“.

A o co přesně půjde?

Čtenáři se v nové sérii můžou těšit především na to, že zjistí něco o životě v jiných florbalových zemích. Bonusem jim pak bude fakt, že jim o tamních kulturách budou vyprávět sami špičkoví čeští i zahraniční florbalisté. Na této sérii budou spolupracovat jména jako Eliška Krupnová, Martina Řepková, Kamila Paloncyová, Vlaďka Maděrová, Daniels Janis Anis z Lotyšska nebo Švédka ve vítkovických službách Lina Hägg.

Články vás postupně vtáhnou do způsobu života v různých částech světa. Ale rozhodně nebude řeč jen o florbale jako takovém. 

Pokud vás tedy někdy zajímalo, jaké zvyky mají například lidé ve Švédsku, jak se ve Švýcarsku slaví Vánoce nebo jak funguje pověstná „finská sauna“, pak věřte, že v sérii článků s názvem „S florbalkou po světě“ se to dozvíte. Nepůjde ale jen o tradiční florbalové země, pozornost bude směřovat i na tu pravou exotiku. V hledáčku jsou třeba země, o kterých byste možná ani neřekli, že se v nich florbal hraje.

V prvním díle, který se objeví na webu v příštích dnech, dojde na zemi, jež má k florbalu ze všech nejblíž. Týmy, které tam každoročně bojují o titul v těch nejprestižnějších florbalových ligách, jsou považovány za nejlepší na světě. Řeč bude o Švédsku, tajemné severské zemi. Život místních se pokusí svými odpověďmi přiblížit kapitánka elitního Pixbo Wallenstam a nejproduktivnější hráčka v historii české reprezentace Eliška Krupnová či Lina Hägg, Švédka pocházející ze Sundsvallu.

Obrázek