{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ŠEŠULKŮV WILER POSTUPUJE DO SEMIFINÁLE, VELTŠMÍD S MALANS KONČÍ

Obrázek ke článku
16. 3. 2018

Zatímco v Česku je čtvrtfinále teprve ve své polovině, ve Švýcarsku se v sobotu rozehraje semifinále. Do něj se probojoval Daniel Šešulka s Wilerem a Patrik Dóža s Könizem, zatímco Lukáš Veltšmíd s Malans končí. Po nepovedené základní části je to pro Alligator letošní strop, přiznal pro Český florbal Veltšmíd, který prožil nejpovedenější ročník svého zahraničního angažmá.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

Floorball Köniz - Zug United 4:1 (7:3; 6:9; 6:2; 3:5; 7:4)

Základní částí prošel Köniz Patrika Dóži jako nůž máslem a po právu se tak umístil na druhém místě. Ve čtvrtfinále s Zug United pak šlo o jediné střetnutí krajánků v play-off a není vůbec jisté, že na sebe v bojích o titul Češi ještě narazí. Zatímco Dóža z pěti duelů odešel s pěti body za dvě trefy a tři asistence, jeho krajan v dresu United přidal jedinou branku.

Na soupisce Zugu se dvakrát objevil i Ondřej Vošta, exchodovský hráč. Ten do Švýcarska zamířil například spolu s Danielem Mückem či Radimem Cepkem.

Tigers Langnau - HC Rychenberg Winterthur 1:4 (4:6; 9:4; 6:8; 5:6; 6:7)

Jedinou výhru si Tigers připsali na půdě soupeře ve druhém střetnutí, když Rychenberg přejeli rozdílem třídy a devíti brankami vyrovnali stav série. Přestože poslední dva duely skončily pouze  o gól, nebylo to nic platné, dál postupuje Rychbenberg Winterthur, za který ještě v loňské sezóně nastupoval Michal Podhráský.

Grasshopper Club Zürich - UHC Alligator Malans 4:1 (4:3; 2:8; 7:5; 7:4; 7:6)

Takový průběh se nečekal ani z jedné strany. Loni velmi suverénní Curych šel do vyřazovací části ze čtvrté pozice a o postup do semifinále vyzval loňského vicemistra Nationnaligy, Alligator Malans. Jejich dres obléká i reprezentační obránce Lukáš Veltšmíd, který letos prožil nejúspěšnější ročník v dresu Malans (25 zápasů; 15+12). Ironií zůstává, že přestože letos odehrál nejmíň zápasů a zaznamenal nejvíc bodů během celého švýcarského angažmá, na postup týmu to nepomohlo.

Individuální úspěchy navzdory vyřazení 

„Nepředváděli jsme tak dominantní výsledky jako v minulém roce. Bylo to pořád nahoru dolů, jednou super zápas, pak katastrofa. Pascal Maier navíc předvedl svůj top, dokázal Curych podržet v důležitých chvílích. To my naopak nebyli dostatečně efektivní při proměňování šancí, a že jich bylo. Letos to byl zkrátka náš limit," mrzí Veltšmída.

V loňském finále proti Wileru-Ersigen rozhodla o vítězi jediná minuta, během které se Aligátorům rozplynul sen o titulu. I proto byla letos chuť to změnit. „Motivace a chuť odčinit průšvih z minulého Superfinále byla velká. Bohužel jsme to neprodali na hřišti," mrzí ho. Zároveň je ale rád za větší důvěru trenérů, díky které si vysloužil více času na hřišti, s čímž přišlo i zlepšení výkonu. Receptem na kvalitní výkony byla i práce s fyzioterapeutem. „Optimalizoval jsem své zdraví, kdy jsme se s fyzioterapeutem zaměřili na cvičení, která eliminují nedostatky v různých partiích," vysvětluje.

Exvítkovický hráč si navíc dle svých slov nevzpomíná, kdy měl naposledy v polovině března po sezóně. Od trenéra tak spolu s týmem dostal týdenní volno, následně se dozví, jakým způsobem se budou udržovat ve fyzické kondice. „Některým z nás může ještě přijít nominace na dubnové EFT v Praze," říká.

SV Wiler-Ersigen - UHC Uster 4:0 (12:5; 8:6; 9:4; 6:4)

V průběhu ledna se ze sestavy Usteru vytratil Mikuláš Komárek původem z Tatranu, kterému skončila jednosemestrová stáž na vysoké škole v Usteru. Tím pádem se rozloučil i s týmem a vydal se zpět Tatran, kterému aktuálně pomáhá v bojích o semifinále proti Vítkovicím. Osmý celek tak bojuje bez českého útočníka. "Jeho" Uster bojoval ve druhé části sezóny s horkým kandidátem na titul - Wilerem-Ersigen. I zde však počet krajánků ubyl.

Před sezónou vyměnil angažmá ve Švýcarsku za to ve švédském Helsingborgu Daniel Šebek, a tak v zemi helvétského kříže zůstal pouze obránce Daniel Šešulka a s ním i trenér týmu Radek Sikora. Vítěz Švýcarského poháru a aktuální mistr, Ersigen, šel do play-off z prvního místa. S Usterem se rozloučil po čtyřech kláních navíc, s bilancí pětatřiceti vstřelených a devatenácti obdržených branek.

Vítěz bez mistrovské kocoviny

„Před sezónou jsem nečekal, že do play-off půjdeme z prvního místa, máme mladý tým, který v létě prodělal určitě změny. Postupem času to však začalo docela klapat a až na pár výpadů to byla velmi úspěšná základní část," říká obránce Šešulka. Jedním dechem ale dodává, že série s Usterem nebyla přes finální skóre tak jednoznačná: „Dva zápasy skončily minimálním rozdílem. Věděli jsme, že kvalita je na naší straně, ale bojovnost soupeře byla velká. Šlo o náročnou a poučnou sérii."

A jak mistr švýcarské soutěže přiznává, „První série byla taková vlažná, přišlo mi to bez emocí. Čeká nás určitě těžká série, kdy se víceméně k bojovnosti našeho čtvrtfinálového soupeře přidá i velká kvalita, kterou Winterthur se svými cizinci má."

I když mistrovský Wiler prošel do semifinále, necítí odchovanec ostravského FBC tlak spojený s kvalitními výsledky z loňska. „Myslím, že se tým změnil natolik, že nás očekávání nesvazují, přestože fanoušci vždy čekají a čekat budou, že bude Wiler ve finále. Máme pár mladých kluků, které to může svazovat, jsou už ale natolik zkušeni z mezinárodní scény, že si nemyslím, že by to měl být problém," zakončuje. 

SEMIFINÁLE PLAY-OFF 

HC Rychenberg Winterthur vs. SV Wiler-Ersigen

Floorball Köniz vs. Grasshhopper Club Zürich

Rychenberg s Wilerem zahájí svoji sérii v sobotu 17. března, Köniz s Curychem pak o čtyři dny později. 

​​

Obrázek