{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


STORVRETA VYHRÁLA NAD VÍTKOVICEMI ROZDÍLEM TŘÍDY

Obrázek ke článku
11. 1. 2020

Semifinálový boj Vítkovic proti Storvretě je minulostí. Švédský mistr přehrál české florbalisty jednoznačně o deset branek a postupuje do finále Poháru mistrů. Jedinou radost přinesl fanouškům v závěru střetnutí Josef Rýpar.

11 : 1
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
3:05:03:1 -:-
Branky: 4. Robin Nilsberth, 8. Tobias Gustafsson, 11. Tobias Gustafsson, 21. Victor Andersson, 24. Robin Nilsberth, 28. Rasmus Sundstedt, 32. Tobias Gustafsson, 37. Alexander Rudd, 44. Henrik Stenberg, 52. Alexander Rudd, 53. Alexander Rudd - 58. Josef Rýpar

Vítkovice měly do zápasu velmi dobrý vstup, když svou aktivitou způsobily protihráčům značné problémy a nechybělo mnoho, aby otevřely skóre. Hráči Storvrety se však z úvodních vteřin otřepali velmi rychle a šli díky dorážce z brankoviště do vedení. Když se ujaly další dvě dalekonosné střely florbalistů ze Skandinávie, rázem svítilo na časomíře skóre 3:0. Vyhecovaný duel plný šancí a ostrých soubojů zakončila situace, po níž zazvonilo břevno Klintstenovy svatyně.

Švédi po přestávce vrthli do dalšího dějství jako uragán a hned po sedmi vteřinách navyšovali skóre. Ačkoliv si vítkovičtí hráči dokázali vytvořit slibné střelecké pozice, za brankovou čárou neskončil ani jeden jejich pokus. Za hlasitého skandování dvou a půl tisíce diváků Storvreta vesele navyšovala rozdíl ve skóre. Při vyloučení Ondřeje Firdy běžel do útoku Marek Bräuer, jenže klec Klintstena netrefil.

Bilancí tří gólů a dvou asistencí se blýskl Alexander Rudd, jenž byl také u posledních branek svého mužstva. Celý stadion rozjásal poprvé a naposledy v tomto zápase Josef Rýpar, který obdržel přihrávku Lukáše Hrubého a dělovkou zničil čisté konto Viktora Klintstena. Ani rytíři tak nedokázali proplout do finále, a tak si stejně jako ženy zahrají na Poháru mistrů o třetí místo.

Nejlepší hráči utkání: Alexander Rudd (Storvreta IBK) - Josef Rýpar (1. SC TEMPISH Vítkovice)


Obrázek