{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


STŘEŠOVICKÝ KOMÁREK MĚNÍ DRES A NA PŮL ROKU ODCHÁZÍ DO USTERU

Obrázek ke článku
25. 8. 2017

Mikuláš Komárek se po povedené sezóně v dresu Tatranu rozhodl využít nabídky ve škole a vycestoval na půl roku do Švýcarska. Následně se domluvil na spolupráci s UHC Uster, za který po dobu studia bude nastupovat. Poté se opět připojí ke Střešovicím, kterým s novými zkušenostmi bude pomáhat bojovat o play-off. 

Během poslední sezóny vyrostl Mikuláš Komárek v jednu z opor Tatranu. V týmovém bodování mu patřilo druhé místo hned za Markem Benešem. Posbíral tehdy 29 kanadských bodů (22+7) navzdory faktu, že sezónu předtím ještě hrál na střídavý start jak ve Střešovicích, tak v Liberci. Ten tehdy bojoval v první lize o návrat do Superligy, což se mu nejen po zásluze dua Mikuláš Komárek - Radek Valeš podařilo.

Jelikož ale Liberec postoupil do soutěže, ve které hrají i muži Tatranu, nemohl Komárek nadále pokračovat ve střídavém startu. A tak si ho stáhl Luděk Beneš napevno k sobě do týmu, dal mu dostatek prostoru a jednadvacetiletý útočník se odvděčil takřka třiceti body. Ve vyřazovací části pak přispěl dalšími čtrnácti body za sedm branek a stejný počet přihrávek. 

Po takto povedeném ročníku v Tipsport Superlize odchází Komárek zkusit štěstí do švýcarského Usteru. Rozhodl se totiž využít nabídky půlročního studia ve Winterthuru. „Ve škole nám nabídli vycestovat v rámci studia do země helvétského kříže, prvnotní kontakt tak přišel z mé strany," vysvětluje. 

Prvně škola, pak florbal

I když mohl následně vybírat z více možností, rozhodl se vzít nabídku Usteru. S ním opora Tatranu podepsala smlouvu do konce roku 2017, pak se opět připojí k týmu trenéra Beneše. Další zahraniční angažma zatím ale nepřichází v úhavu: „Pokud jde o další zahraniční angažmá, jsem poněkud zdrženlivý. Primárně bych chtěl dokončit bakalářské studium na ČVUT," dodává. 

I když jde do nového prostředí, ne vše mu bude cizí. V jednom z mnoha utkání narazí na Patrika Dóžu z Chodova, který přestoupil do Könizu, Martina Tokoše z Churu, Lukáše Veltšmída z Malans. A možná taky na další bývalé chodovské opory - Daniela Mücka, Ondřeje Voštu. „Měl jsem již možnost potkat se s Jiřím Koutným během přáteláku, jinak jsem mluvil s kluky, kteří v nedávné době ve Švýcarsku hráli, takže nějakou představu o nové štaci mám. S kluky z Chodova jsem sice nemluvil, ale přeji jim, ať se jim daří," říká závěrem. 


Obrázek