SUCHÁNKŮV DALEN URVAL PRVNÍ VÝHRU, PIXBU HROZÍ KONEC V PLAY-OFF

20. 3. 2017

Dalen prožil první vítězný večer, když na palubovce soupeře rozhodl o svém vítězství zásluhou povedené druhé třetiny. Stav série sice stále mluví ve prospěch soupeře, Suchánkův tým se nyní ale představí doma a bude mít tak o motivaci postaráno. Pixbo nezvládlo poslední dvacetiminutovku, což znamená, že má Växjö mečbol.

Po dvou výhrách Storvrety to vypadá, že se Dalenu začíná dařit. Ve třetím čtvrtfinálovém duelu totiž tým Patrika Suchánka získal první výhru. „Dneska to byl z naší strany super zápas od začátku až do konce," těší beka Dalenu. „Navíc jsme měli dost šancí, a ty se nám dařilo proměňovat, což v prvních dvou duelech byla naše slabina," vysvětluje. A již tento čtvrtek by mohl tým českého obránce přidat další výhru, bude k tomu mít totiž dobré podmínky. „Pocit je dobrý, vyhráli jsme důležitý zápas. Stav je 1:2 a teď hrajeme doma," těší ho.

Krize v Pixbu

Pixbo Wallenstam neprožívá povedený ročník. V základní části skončilo sedmé a jen tak tak se vlezlo do vyřazovací části, ve které ze tří utkání s Växjö ani jedno nevyhrálo. Byť byl tentokrát stav velmi vyrovnaný a po dvou třetinách Pixbu na vyrovnání chyběl gól, dokázal soupeř pěti góly z poslední části rozhodnout. Do čtvrtého utkání tak Växjö vstoupí s mečbolem. Promění ho?

Storvreta IBK - IBK Dalen 2:4 (1:1; 0:3; 1:0); stav série 2:1
Branky: 12. Berggren, 49. Samuelsson - 3. Rokka, 29. Eriksson, 29. Berlund, 34. Ljunggren. Diváci: 1372. Rozhodčí: Hedman, Sundgren.

česká stopa v utkání:
Patrik Suchánek (Dalen) 0+0

Växjö IBK - Pixbo Wallenstam IBK 9:3 (2:1; 2:2; 5:0); stav série 3:0
Branky: 10. Jonsson, 18. Andersson, 38. Ahlroth, 39. Ramirez, 46. Kjellsson, 47. Jansson, 48. Johansson, 48. Sankell, 48. Pettersson - 20. Malmström, 28. Agus, 33. Henriksson. Diváci: 1142. Rozhodčí: Boström, Söderman.